Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Regisztrációs adó (A gyakorlat...

Regisztrációs adó (A gyakorlatban mennyi az annyi? )

Figyelt kérdés

Előfordulha h én vagyok a h.je hogy nem értem.Tudna valaki segiteni?

Adott egy németországból behozott 45éves(1970/1) mercedes 407D lakóautó aminek amotorja 2.5ös dízel (44KW) egyes környeztvédelmi besorolással


Itt van 2 weboldal.

A regadókalkulátor illetve táblázat alapján az egyik oldal azt állitja hogy ennek a járműnek a regisztrácós adója magyarországi forgalomba helyezés esetén:


kettő milló készáz ezer ft :-O (nem létezik)


[link]


A másik oldalon található regadó kalkulátora szerint viszont ugyanennek a járműnek a regadója csak 220ezer forint


[link]


melyik az igaz?

Mennyi az annyi??

nmennyit kell fizetni valójában?


2015. dec. 23. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Első körben azt kellene tisztázni, hogy a lakóautó milyen kategóriába van besorolva. Ha személyautó ( M1 ) akkor a regisztrációs adó a motor hengerűrtartalmának, károsanyag-kibocsátájának és a kornak a függvénye.


A te esetedben az 2-2,5 liter közötti euro gyök2 normáljú dízel adóalapja tényleg 2 220 000 lenne, de ezt szorozni kell az életkor korrekciós értékkel, aminek az eredménye ebben az esetben 222 000Ft, ez már picit barátibb :D


Ha személyautó(M1 jármű) akkor 222 000 a regadója. Csak futólag rákerestem, de a wiki szerint nincs a 407D-ből 44kW-os 2.5, csak a 406D-ből 2.2D 44kW, de a lényegen ez nem változtat.


Ha gyárilag lakóautónak épült és makulátlan az állapota, akkor Old Timerként is be lehet hozni és akkor nincs rá regadó fizetési kötelezettség. Bár lehet az OT-s megoldás sokkal bonyolultabb és drágább.

2015. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Első körben azt kellene tisztázni, hogy a lakóautó milyen kategóriába van besorolva. Ha személyautó ( M1 ) akkor a regisztrációs adó a motor hengerűrtartalmának, károsanyag-kibocsátájának és a kornak a függvénye"


Azt hogy M1 azt nem tudom így értelemezni.M1 alatt gondolom a B-kategóriát érted. Hát a megengedett legnagyobb össztömege az pont 3500 kg .Saját tömege meg van vagy 2500kg .Hat méter hosszú kb 2méter széles meg kb 2.5-3méter magas duplakerekű.Gondolom B-kategóriába esik ha nem haladja meg a 3500kg-ot(aminek aforgalmijába az van hogy megengedett legnagyobbössztömeg3500kg az még B kategóriának számít nem csak jogilag de gyakorlatilag is.)


De gondolom erre az autóra reálisabb inkább a 220ezer forintos regisztrációs adó mint a kétmilliókétszázezeres.Nem? ;-Đ Azért ez egy kicsit nonszensz.Szerintem ha egy külföldröl behozott használt autóra 2millióforint regisztrációsadót kellene fizetni magyarországon,akkor itt nem lennének autók :-D

2015. dec. 24. 09:48
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a segítséget és a gyors választ.
2015. dec. 24. 09:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha a legnagyobb megengedett össztömege 3500Kg, akkor M1-es lesz az ,arra meg kell fizetni regisztrációs adót. A többi kategóriára viszont nem kell.


(9)36 A rendelet alkalmazásában a gépkocsik és a pótkocsik a következő járműkategóriák egyikébe sorolhatóak:

a) „M1 járműkategória”: személygépkocsik,

b) „M2 járműkategória”: legfeljebb 5 t megengedett legnagyobb össztömegű autóbuszok,

c)37 „M3 járműkategória”: több, mint 5 t megengedett legnagyobb össztömegű autóbuszok és trolibuszok,

d) „N1 járműkategória”: legfeljebb 3,5 t megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsik és vontatók....

2015. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezt is jó tudni.

Ezek szerint N1 kategóriájú 3.5t-ás zárt tgk-ra sem kell regadó.

Vagyis ha behozok(Eu-ból magányszemélytől) egy ugyanilyen kocsit mercedes 406,407,508 3.5tonnás zárt tehergépkocsit és majd itthon(saját magam)átalakítom valami lakóautószerűséggé (rakok bele kályhát ágyat asztalt hűtőt ilyesmiket) akkor nem kell regszitrációs adót fizetnem?Mert az még nem lakóautó csak amolyan lakóautószerűség lakóautóféleség.(Attól hogy kihőszigetelem a belsejét le lambériázom a belső falat plafont meg rakok bele valami padlót világítást esetleg egy mobil wc-t)Kívülről meg úgyse látszik.Igazábol.Igazából lakni kéne meg munkát keresni mert itt ahol jelenleg vagyok itt nem lehet élni.Katasztrófális

2015. dec. 25. 08:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Megoldható úgy is, csak akkor nem teljesítményadót hanem súlyadót kell fizetned, kétszer annyiba fog kerülni a pályamatrica stb stb.. Ha átminősítteted M1-re akkor asszem ugyanúgy ki kell csengetni a regisztrációs adót.

Nem egyszerű ez :)

2015. dec. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én azthittem hogy már csak teljesítményadó van.


Én úgytudtam hogy annak idején a súlyadót megszüntették és a helyett jött be a teljesitményadó.


hát tényleg nem egyszerű ez sokféle adó meg papírmunka De bonyolult ez az ország

édes Istenem :-(

2015. dec. 25. 13:46
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én úgytudtam hogy annak idején a súlyadót megszüntették és a helyett jött be a teljesitményadó. "


Személyautóknál igen. A többieknél maradt a súlyadó.

2015. dec. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Vagyis hogy ha 3.5t alatti lakóautót veszek akkor teljesítményadót kell fizetnem ha meg 3.5 tonna alatti teherautót akkor pedig súlyadót?
2015. dec. 25. 18:42
 10/12 A kérdező kommentje:

Van itt még valami ami szintén felfoghatatlan számomra


Például ez.


[link]


Hogyan lehetséges a németeknél visszaminősíteni személygépkocsi(lakóautó) "B" kategóriába egy olyan teherautót ami alapból 7490kg megengedett legnagyobb össztömeggel jön ki a gyárból vagyis "C" kategóriás vezetői engedély kell rá.Itthon ha egy ilyen autót próbálnék visszaminősiteni 7.5 tonnárol 3.5 tonnára úgy vágnának ki a mozaik utcából mint a huzat.

2015. dec. 29. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!