Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vásároltam egy autot, kivont...

Vásároltam egy autot, kivont forgalom, müszaki nincs, lerobbant példány.15 napba nem fér bele a javitás, Hogy tudok halasztást kérni hogy ne kapjak büntit?

Figyelt kérdés

#gépjármü áttirás
2015. dec. 28. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Az autót át tudod iratni műszaki nélkül is szerintem.
2015. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bemész és átíratod. Elegendő az alváz, és a motorszám is...ők úgyis rákeresnek az adatbázisban.


ne várj.

2015. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikor vonták ki?

Ha csak ideiglenes (amit fél évente ismételni kell) kivonás, akkor át kell íratni - ha esetleg régen (véglegesre), akkor meg kell kérdezni az okmányirodát.


Ha átírásra kerül sor, eredetvizsgára mindenképpen el kell vinned, azt nem úszod meg. Sajna mobil eredetvizsga már nincs.


Szóval kell eredetvizsga, arról ugye a határozat.

Kell rá biztosítás, hogy be tudd mutatni az ott kapott igazolást az okmányirodában (meg kell kötni, legfeljebb utána visszamész a kivonási papírral).

Az okmányirodában ugyanúgy zajlik az átírás, de szólni kell előre, hogy nincs műszaki. Ilyenkor csak az illetéket meg a törzskönyvet fizeted ki. Törzskönyvből kapsz újat, az előző tulaj nevére szóló forgalmiban a "hivatalos feljegyzések" részre beírja az ügyintéző kézzel, hogy az adott dátumtól XY nevén szerepel és lepecsételi.


Ezzel el is van intézve, új forgalmit majd a műszakiztatás után fogsz kapni. És akkor kell kifizetni is.

2015. dec. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mivel nincs műszaki vontatni se szabad.

Tréleren elviszed eredetvizsgára aztán meg átiratod ennyi.

Célszerű haza úton útbaejteni az eredetet így nem kell 2X szenvedni a trélerezéssel.

2015. dec. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SándorÚr ***** válasza:
miért válaszol olyan akinek foglama sincs erről? Nekem okmány irodában azt mondták autót átírtatni csak érvényes műszakival (értsd: forgalmival) lehet.
2015. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért okoskodik az akinek is kevés ész jutott?

A rendszerbe átírják, de az okmányokat nem kapod ki. Adatlapos lesz az első műszakija a te tulajdonodban.

eladáshoz is egy igazoló okmány adható ki!

Műszaki nélkül meg kresz szerint tilos vontatni, így vagy utvonalengedély, ha működik a fék,kormánymű,stb. vagy trélerezés.

Átírni meg átkell, kötelező!

2015. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!