Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül egy gépjármű...

Mennyibe kerül egy gépjármű végleges kivonása a forgalomból?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy anyagilag mit takar egy gépjármű teljes kivonása, és mi a teendő, hogy ez hivatalosan működjön.

2015. okt. 9. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb megoldás, ha egy hivatalos autóbontónál vonatod ki. Elvileg nem kerül pénzbe, gyakorlatilag azért kérhetnek pénzt, mert elviszik az autódat - ha nem tud saját lábán menni.
2015. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a bürokratikus út? Engem az érdekelne, hogy az okmányirodában mennyit kell csengetni állambácsinak.
2015. okt. 9. 12:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Semennyit. Lehet, a válaszomból nem derült ki, de ha hivatalos autóbontóhoz viszed, akkor ők intéznek mindent és tudtommal nem kell az okmányirodában sem megjelenned sem fizetned. legalábbis nálam így volt - bár nekem előtte már ideiglenesen ki volt vonva.

De ha nekem nem hiszel, álljon itt a hivatalos szöveg:


"Amennyiben a jármű forgalomból történő végleges kivonására bontási átvételi igazolás alapján kerül sor, a jármű hatósági jelzését, forgalmi engedélyét és törzskönyvét a közlekedési igazgatási hatóságnál le kell adni. A közlekedési igazgatási hatóság a jármű bontási átvételi igazolás alapján forgalomból történő végleges kivonása esetén a jármű hatósági jelzéseit selejtezés céljából bevonja a forgalmi engedélyét és a törzskönyvét a bontási átvételi igazolás átvételével, valamint a bontási átvételi igazolás sorszámának járműnyilvántartásba történő bejegyzésével egyidejűleg egyszerűsített határozattal visszavonja."

2015. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell találnod egy bontót, amelyik ad egy bontási igazolást.

Sok bontó elintézi helyetted a többit, de ha magad intézed, akkor az okmányirodán lehet. kell hozzá:

" forgalmi engedély

törzskönyv

mindkét rendszámtábla

bontási igazolás (személygépkocsi és N1 (tehergépjárművek esetén 3500 kg és az alatt kategóriájú) tehergépjárműnél)


Költsége: 2.300,- Ft


Az eljárási költségeket csekken a helyben működő postán, vagy az eljárás során az ügyintézőnél bankkártyával is meg lehet fizetni."

[link]

2015. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a kivonás dolgot hanyszor fogjatok meg megkerdezni a heten!?
2015. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én még a héten legalább háromszor fel fogom tenni, hogy te örüljél.
2015. okt. 9. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!