Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha a biztosító kijön felmérni...

Ha a biztosító kijön felmérni a kárt, annak a helyszíne országon belül lehet bárhol?

Figyelt kérdés

Kissé értelmetlenül fogalmaztam a kérdésben, de itt e leírásban elmagyarázom a helyzetet.


Tehát a lakóhelyemtől távol, 200km-re vállalok munkát és ott albérletben lakok. (Lakcím kártyámon nem az albérlet szerepel természetesen) Munkából hazafele menet balra kanyarodtam volna, várva a szembe jövő forgalmat, de egy részeg, biztosítás,jogosítvány, rendszám és forgalmi nélküli sofőr lassítás és kormányzás nélkül ~80-90km/h-val belém rohant hátulról, miközben már 300 méterre látta, hogy állok és indexelek(direkt nyomva is tartom ilyenkor a féket, hogy mégjobban jelezzem, állok/lassítok).

De nem is ez a lényeg, hanem, hogy az autót nem tudom ott helyben sehol sem elhelyezni addig, míg a rendőrségi papírt kézbe kapom és beviszem a MABISZ-hoz. Aztán még mire a MABISZ is kiszáll felmérni a kárt, napokba, akár hetekbe telhet. Viszont most (kizárólag) hétfőn alkalmam lenne haza hoznom a járművemet trélerrel, mert kölcsön tudok egyet szerezni. Felmérethetem-e a MABISZ-al a kárt a baleset helyszínétől 200km-re lévő lakhelyemen is? Vagy mindenképp legalább megyén belül kéne megtenni?

Remélem értitek, hogy mire gondolok.

Tehát hétfőn haza szeretném hozni minden képpen, itt helye is lenne míg eldől a sorsa, valószínűleg totálkáros (nem csak gazdasági), viszont addigra még a rendőrségi papír sem lesz kiadva, nem hogy a biztosítónak beadva, és főleg nem fognak addigra kiszállni kárt felmérni. Jelenleg közterületen áll, az út szélén, egyszerűen nem tudom hova vinni, még vontatni sem, mert nincs mivel és nem gurul. Egyedül hétfőn lenne ez a lehetőségem, azaz 3 nap múlva.



2016. jan. 9. 00:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a részletet, mert érthető a kérdés...


a biztosító ada megy, ahová kéred, vagy ahol eltudtad helyezni a vasat..persze idő kérdése..


őket a roncs érdekli, nem a hely..


gyanítom, még nem beszélted meg a részleteket a biztosítóval, mert akkor tudnád.

2016. jan. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!