Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladom az autóm, és a vevő...

Ha eladom az autóm, és a vevő azonnal elakarja vinni, akkor biztosítást kell kötnie?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire érthető,nem érthető a kérdésem, azt szeretném megtudni,hogy sokan próbálkoznak e azzal,hogy az én biztosításommal hazaviszi, és 'majd megköti a saját nevére?

Ha nem tévedek ez úgy megy,hogy idejön, megveszi az autót, ha lehetősége van megköti a biztosítást, ha meg mondjuk zárva van minden, akkor kifizeti az autót, kitöltjük az adásvételit, és akkor amikor megkötötte, jön majd az autóért?


2016. jan. 20. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
A te biztosításod, a szerződés aláírásának pillanatában érvényét veszti (az óra/percet is rá kell írni). Az már az új tulaj problémája, hogy miként köti meg rá a kötelezőt, esetleg rizikózva elviszi hazáig, érvényes biztosítás nélkül. Interneten keresztül, hétvégén és ünnepnap is, néhány perc alatt megköthető. Ma már, a mobilinternet korában ez nem lehet probléma.
2016. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tegyük fel,hogy megállítja a rendőr.

Honnét tudja,hogy most vette a kocsit?

Mert akkor még bőven az én nevemen lesz a rendőrség rendszerében is.Bár ha balesetet okoz akkor már más...

2016. jan. 20. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha megállítja a rendőr és megkérdezi, hogy milyen jogcímen használja XY autóját, akkor ezt azért illik tudni igazolni. Ha előkapja az adásvételit, akkor már bukott.


Biztosítás kötésnél,ha nem egyik a vásárlás és a biztosítás dátuma akkor automatikusan megy a fedezetlenségi díj.


Ha balesetet okoz, akkor meg nagyon csúnyán rábaxcsizik :D

2016. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"sokan próbálkoznak e azzal,hogy az én biztosításommal hazaviszi"


Ilyen nem létezik. Onnantól, hogy aláírtátok az adás-vételit (óra-perc is rajta van), neked nincs biztosításod a kocsira. Tehát vagy köt magának, vagy biztosítás nélkül közlekedik.

2016. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!