Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A jegyző mennyi idő után és...

A jegyző mennyi idő után és mi alapján kezdeményezheti a gépjármű ideiglenes forgalomból történő kivonását?

Figyelt kérdés
Pénteki napon érkezett az állandó lakcímemre értesítés, miszerint a helyi önkormányzat jegyzője kezdeményezte az autóm forgalomból történő ideiglenes kivonását. Na már most a helyzet az, hogy én egyrészt évek óta az ideiglenes lakcímemen élek a családommal és nem nagyon tartom a kapcsolatot az otthoniakkal egyéb okokból. Másrészt az autóm 2015. 09. 29-óta van a tulajdonomban, kereskedésben vásárolt, a forgalmi 2017. 09. 28-ig érvényes, a kötelező pedig egy fél évre előre ki lett fizetve, most március végén fog lejárni. A be nem fizetett súlyadó összege 5520 Ft, amiről ugye később szereztem tudomást. Nem az összeg miatt vagyok kiakadva, hanem hogy teljesen váratlanul ért a dolog és még az is piszkálja a csőröm, hogy 4. hónapja van nálam az autó, viszont a helyi önkormányzat jegyzője ideiglenes kivonásra akarta tenni az autómat. Ismereteim szerint 1 év be nem fizetett adó után tehetné meg ezt a lépést. Tudna valaki segíteni, hogy ez korrekt lépés volt tőle, avagy nem? A kereskedés elintézett nekem mindent, tehát azzal nincs gond (forgalmi, törzskönyv, biztosítás, minden klappol).

2016. jan. 24. 09:54
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ez azért furcsa, mert súlyadót (gépjárműadót) idén kellene először fizetned erre az autóra. Azt ugyanis mindig az fizeti egész évre, akinek január 1-én a nevén van. Viszont ha volt az autónak elődje, amit még az új vásárlása előtt eladtál (esetleg a kereskedés beszámította), arra is ki kell fizetni egész évre a súlyadót (gépjárműadót), függetlenül attól, hogy január 2-án vagy december 31-én adod el.
2016. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
"Azt ugyanis mindig az fizeti egész évre, akinek január 1-én a nevén van." Ezt még hozzá szerettem volna tenni az írásomhoz, de gondoltam, hogy várok vele. Ezek szerint akkor én is jól tudtam (íme az idézet, amit a jegyzőnek írtam: "Legyen szíves bővebb felvilágosítást adni, mert ismereteim szerint mivel év közben történt az autó vásárlása, az adó teljes éves befizetése azt a személyt terheli, aki üzembentartóként volt bejegyezve az év első napján, január elsején. A fizetési ciklusok pedig a következőképpen alakulnak: az első fizetés március 15.-ig kell megérkezzen, a második szeptember 15.-ig. Ha jól gondolom, akkor én 2016. január 1.-től vagyok köteles fizetni az autó után a súlyadót és eleget is fogok tenni neki.". Ez az első autóm, szóval korábban nem volt a nevemen. Köszönöm, hogy megerősítettél! Akkor tévedés lesz szerinted?
2016. jan. 24. 10:11
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

[link]

Ez a hatályod tv. a gépjárműadóról. Ha esetleg ki volt vonva a forgalomból mielőtt megvetted, és a vásárláskor helyezték újra forgalomba, akkor lehet jogos az, hogy még kell a tavalyi évre is fizetned. De ez esetben kellett volna tavaly kapnod fizetési értesítőt és csekket a vásárlás után, nem azzal kellene kezdeniük, hogy kivonják a forgalomból az autót. Persze nálunk ezt simán, átvételi igazolás nélkül bedobják a postaládába. Ha meg nem vagy jóban az állandó lakcímeden lévőkkel, simán kidobhatták, vagy "elfelejtettek" szólni róla.

2016. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szinte biztos,hogy a kereskedő ideiglenesen kivonatta a forgalomból(hacsak nem nyitott adás-vételivel vetted),így az adófizetési kötelezettséged 2015.10.01-től kezdődik.ELVILEG kiküldték a csekket a forgalmiba bejegyzett címedre.Ha ez nincs befizetve,akkor sajnos jogos lehet a felszólítás.Szerintem menj be az adóügyi osztályra,kérj egy csekket,add fel,és akkor semmi probléma.
2016. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kereskedésben ki volt vonva a forgalomból, mert megvételkor fizetnem kellett egy forgalomba történő visszaállítási díjat is, vagy mifene (nagyon minimális díja volt). De mint írtam, mindent korrekten elintéztek, I. osztályú volt a közbenjárásuk. A héten rá fogok feküdni erre a dologra, mert tényleg váratlanul ért és nem kicsit csodálkoztam is, hogy csak úgy kivonják ideiglenesen az autót a forgalomból, holott 4. hónapja lett újra forgalomba helyezve.
2016. jan. 24. 11:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2016. jan. 24. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ez azért furcsa, mert súlyadót (gépjárműadót) idén kellene először fizetned erre az autóra"


Ez így ebben a formában nem teljesen igaz! Ha a vásárláskor helyezték forgalomba az autót, akkor már a vásárlástól kezdve fizetni kell az adót.


Lehet puffogni, de be lehetett volna fizetni azt az 5520 Ft-ot, és nem lenne gondod. Az se érdekes, hogy jogos-e a kivonás, a lényeg, hogy egy ellenőrzésnél ki fognak szállítani az autóból és bevonják a forgalmidat, ami jóval többe kerül majd.


No meg be kell rendesen jelentkezni lakcímre és megkapod a hivatalos leveleidet.

2016. jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most már minden le van rendezve és gond egy szál se. Ami a hivatalos leveleket illeti, minden az ideiglenes címemre érkezik és mindenről időben értesülök. Tehát nem az összeg befizetése jelentette a gondot, hanem ez a kis adminisztrációs malőr. Mindent összevetve meg fogok interjúvolni egy ügyvédet, mert ha nagyon kukacoskodó akarok lenni, akkor a jegyző törvényszegést követett el a gépjárműadóról szóló 1991. évi LXXXII. törvény 9. §-nak (4) bekezdésében foglaltak alapján: "Amennyiben az adóalany adótartozása az egy évi adótételt meghaladja, és a közúti közlekedési nyilvántartásban újabb adóalanyt [2. § (1) bek.] a közlekedési igazgatási hatóság nem tüntetett fel, az adóhatóság kezdeményezheti a gépjárműnek a forgalomból való kivonását." Szerintem a 4 hónap az nem 1 évnek felel meg. Ráadásul az éves teljesítményadóm 22080 Ft.
2016. febr. 2. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!