Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjármű átírásának késedelme...

Gépjármű átírásának késedelme miatti következmények?

Figyelt kérdés

Tehát December 23-án én vásároltam egy autót , aznap már biztosítást és eredetvizsgát is csináltattam azonban az ünnepek végett nem volt időm elmenni átíratni így a mai napon Január 11-én írattam át az autót a nevemre (meg hát magyarázza meg az ember hogy a főnök sem engedi el a munkahelyről csak úgy az embert).

Na már most a 23-tól számítva ha mindent beleszámolok 19 nap telt el ez ugye 4 nap késés. A srác aki kissé bunkó volt ügyintézésem során elmondta hogy számoljak bírságra ami minimum 30 ezer ft mert ők az ünnepek közt is dolgoztak . Na már most a kérdésem az lenne,hogy a karácsony a szilveszteri illetve a vasárnapi napok is beleszámítanak a 15 nap határidőbe ? Illetve kb milyen bírságra számíthatok ? Normális válaszokat szeretnék kérni, nem hiányoznak a bunkó,sértő hozzászólások .



2016. jan. 11. 10:55
 1/1 anonim válasza:

Elméletileg 15 napod van rá, leszámítva az ünnepeket szerintem. Nincs kiemelve hogy 15 munkanap. 15 napba szerintem beletartozik a hétvége is, ünnepeket kivéve.

Volt a családban ilyen gond (eredetiség vizsgán nem ment át az autó, mert a motorszámból hiányzott 1 betű, ezért KPM műszakira kellett vinni az autót, ezért késett 2 napot az átírás, és csúszott ki az illető a 15 napos határidőből.) akkor az okmány iroda feljentést tett a rendőrségnél amit meg kellett indokolni, alátámasztani hogy igazunk van és tényleg ezért késett az átírás. Ezután "eltekintettek" a kiszabott pénzbírságtól, viszont közölték, hogy ha 2 éven belül bármi történik (gyorshajtás, károkozás stb. egyszóval bármi), akkor a kiszabott összeg 2-3 szorosát kell megfizetni, függetlenül attól hogy mekkora volt pl. a gyorshajtás mértéke. Remélem kielégítő választ tudtam adni a kérdésedre! :)

2016. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!