Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót köztes...

Jackson666 kérdése:

Vettem egy autót köztes adásvételivel gondom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Van egy adásvételim amit azzal csinaltam akinek csak adásvételije van a forgalmiban szereplő tulajjal azt a 2 példányt odaadta nekem amit ő a forgalmiban szereplő tulajjal kötött. Igy a nevemre tudom iratni az autót? Az eredetvizsgán igy elfogadtak mindent ás azt mondték igy át tudom iratni az autót.
2016. febr. 15. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ombre! Te most vettél egy autót valakitől, aki nem az autó tulajdonosa. Szerinted mennyire fogja tolerálni ezt az okmányiroda?
2016. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De van egy köztes adásvételim amit ők kötöttek az eredeti tulajjal
2016. febr. 15. 16:20
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Azzal kitörölheted.

Egy autót csak akkor tudsz a nevedre venni, ha az az autó a közvetlen eladó nevén van. Nem egy harmadik félén. Keresd meg szépen az autó VALÓDI tulajdonosát és írj vele egy adásvételit.

2016. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De az eredetvizsgán elfogadták igy es azt mondták igy át tudom iratni a nevemre akkor.most hogy van ez? Ők nemtudjak jól? Mert igy szerintem eredetvizsgat se tudtam volna csinalni megmar biztositast is megkötöttem igy
2016. febr. 15. 16:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Az eredetvizsgát bárki, bármennyiszer elvégeztetheti, csak fizessen érte!

Vagyis őket nem érdekli, hogy ki fizet érte.

2016. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nemigaz mert eredetvizsgan kérték tőllem a köztes adásvételit csak ugy csinaltak meg az eredetvizsgat ás azt mondtak csak közzes adásvételivel tudom a nevemre irni
2016. febr. 15. 19:44
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Át fogják írni, csak épp kifizettetik majd még egyszer az illetéket.
2016. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
8%

Én kereskedőtől vettem így kocsit. Hogy neki is csak adás-vételije volt. De ő adta hozzá a cégkivonat másolatát, meg a papírt, hogy mentesül az átírás alól, azért van nekem 2 adás-vételim.

Magánszemélytől nem vehetsz így kocsit.

És ne csodálkozz, ha az okmányirodában közölnek valami bibit, ami miatt nem tudod átíratni...


(az eredetvizsgát nekem is megcsinálták gond nélkül, és az okmányirodában derült ki, hogy NAV foglalás van a kocsin, így nem írják át...)

2016. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
76%

HÜLYESÉG!!!! EZZEl foglalkozok bármennyi köztes lehet az autóba csak a folyamatoság a lényeg. akkár 15 db is lehet csak a folyamatoság meglegyen. SEMMI PLUSZ ILLETÉKED NEM LESZ. biztositást kösd meg arra a névre akinek az autót fogod iratni és ennyi. abból is tudsz köttni halasztottat .


6 ezer forint a forgalmi

6ezer a tk-kártya.

plusz kell h legyen nálad a illetékre valló összse semmi más pénz nem kell.



nyugudj meg ha nincs elidegenitési tillalom a kocsin át fogod tudni iratni !!!:)

2016. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sok okos ... Ma voltam az okmanyirodaba átirjak nincs semmi gond.
2016. febr. 16. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!