Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Honisíthatom-e Ukrán "B", "A"...

Prado09 kérdése:

Honisíthatom-e Ukrán "B", "A" kategóriás jogsimat ha még nem vagyok 24 éves?

Figyelt kérdés
Kettős állampolgár vagyok, megvan minden magyar papirom, Bejelentett lakcimem (ha számít csak öt évre szóló ideiglenes). A jogsimban van "B", később megszereztem az "A"-t is! de csak 22 éves vagyok, és olvastam hogy itt csak 24 évtől lehet menni tanulni "A" kategóriára. mivel nekem már meg van, Ígyis lefordítják?
2016. márc. 15. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A magyar jogszabályban "Vezetői engedély életkori és jártassági feltételei" szerepelnek. Mivel itt a korlátlan motor jogsi kiadásnak feltétele a betöltött 24. életév, vagy a 20 év, de 2 év A2 gyakorlat, így szerintem nem kapod meg a korlátlan jogsit.

Még egy feltétel van, hogy legyen legalább 6 hónapja bejelentett lakcímed Magyarországon.

No és, mivel Ukrajna nem uniós tagállam, így az is lehet, hogy kérni fognak egy halom igazolást.

Persze egészen biztosat majd az okmányirodában mondanak.


Az ügyintézéshez szükséges iratok:


- érvényes személyazonosításra alkalmas okmány (érvényes személyazonosító igazolvány, érvényes útlevél)

- lakóhely, tartózkodási hely vagy szálláshely igazolására alkalmas okmány (pl. lakcímet igazoló hatósági igazolvány, szálláshely bejelentőlap)

- magyar orvos által kiállított orvosi alkalmassági vélemény

- külföldi hatóság által kiállított vezetői engedély eredetben

- az eljárás illetékköteles, melynek illetéke 62. életév alatt 4000 Ft., 62. életév felett 1500 Ft. Az illetéket csekken a helyben működő postán vagy eljáró ügyintézőnél bankkártyával is meg lehet fizetni.

2016. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm felvilágosító válaszát.
2016. márc. 15. 20:10
 3/3 A kérdező kommentje:
De azert ukrán jogsimmal vezethetek magyarorszag területén magyar rendszamos motrot?
2016. márc. 15. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!