Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan tudok vásárolni legális...

Hogyan tudok vásárolni legálisan egy autót németországban jogosítvány nélkül?

Figyelt kérdés
Nincsen jogosítványom, nem is nekem lenne az autó de az én nevemre szeretném megvenni és majd csak úgy tovább adni. Mi ennek a menete? Veszek itt egy autót amin még van TÜV (forgalmi)és ha magyarba viszem az még forgalmis?? Vagy ha esetleg olyan autót veszek meg ami még ide van bejelentve tehát rendszámos és magyarba viszem/vitetem, akkor kell itt valamit csinálnom vagy autómatikusan lejárnak az itteni papírjai és nem foglalkoznak vele? És hogy honosítatom stb. És milyen okmányok kellenek ahoz hogy lábán vigyük el az autót azaz ne kelljen trailer vagy hasonlók.

2016. ápr. 6. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Az autóvásárlásnak nem feltétele a jogsi, csak a vezetésének.

Kizárt, hogy valaki eladja rendszámosan az autóját külföldre.

Ha van vizsgája, akkor azt is honosítják, nem kell külön vizsgáztatni.

Export rendszámmal lehet lábon behozni.

2016. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Venni vehetsz nyugodtan. :D
2016. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Elso valaszolo leirt mindent. Piros export rendszam biztositassal, a nevedre egy forgalmival es viheted.
2016. ápr. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biza, mert a 3 napos csak belföldön érvényes, Ausztriában vagy a cseheknél kiszed vele a rendőr:

Igaz az export rendszám meg talán valami 150 ojró. Már megéri kimenni.

2016. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van az dragabb is. En egy 5 napos sarga, belfoldiert fizettem 105 eurot.
2016. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!