Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Angliában vásárolt autót...

Angliában vásárolt autót lehet itthon vezetni?

Figyelt kérdés

Angliában vásárolt autót(angol rendszámmal), magyar névre de bejelentett munkával és lakhellyel, kölcsönadási szerződéssel lehet úgy használni itthon, hogy a párom anyukájának a nevére lenne véve (aki angliában él és dolgozik)? Minden angol papír hivatalosan le lenne fordítva magyarra, biztosítás fizetve lenne, stb, stb...még annyi a csavar, hogy a páromnak nincs jogosítványa, úgyhogy én vezetném az autót, de párom mindig ott lenne, hogy igazolni tudja kié az autó! Erre varrjon valaki gombot nekem!


Még egyszer leírom hátha nem érthető:

- Az autó angliában van, angol rendszámmal

- Párom anyukája megvenné a saját nevére

- Ő kint dolgozik bejelentve és bejelentett lakcímmel

- mi kimennénk a kocsiért és kölcsönadási szerződéssel(kell ez rokoni kapcsolat esetén?) hazahoznánk

- minden angol papírt az autóról magyarra fordíttattnánk(nem tudom hány t)

- használnánk itthon de angliában tovább fizetnék a biztosítást, stb, stb


Aztán majd ha úgy van átpapíroznánk magyarra...


Ez így működik?



2016. ápr. 8. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Igen,mukodik es szerintem nem kell leforditani magyarrava papirokat. Viszont megvan ,hogy meddig lehet jarkalni kulfoldi rendszamos autoval,aut hiszem 90nap.
2016. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nézz utána mert angol rendszámmal csak X ideig használhatod otthon. Ha végleg Magyarországon akarjátok használni, akkor rendszámcsere, biztosítás, átíratás, minden kell. Így összegezve egyikőtöknek sem fog megérni, mert drága mulatság lesz.

Arról nem is beszélve, hogy az angol biztosítás sokkal drágább mint az otthoni, és ha otthon használod, az angol biztosításnak nem lesz értelme. Azt sem árt tudni, hogy angol rendszámmal minden évben kötelező vizsgáztatnod. Ami szintén nem olcsó..

2016. ápr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

[link]


A lényeg:

A közúti forgalomban a gépjármű magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel vehet részt, amennyiben vezetője Magyarország területén lakóhellyel rendelkezik.

A járművezető akkor mentesülhet a rá vonatkozó korlátozások alól, ha az ellenőrzés során igazolja, hogy szokásos tartózkodási helye nem Magyarország területén van.


Emellett már eltörpülnek azok az apróságok, hogy műszaki vizsgára mindig ki kéne vinni Angliába, illetve hogy mennyivel drágább az angliai felelősségbiztosítás (ami egyébként érvényes lenne Magyarországon is).

2016. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

A papírmunkán túl, itthon jobbkormányos autóval közlekedni sem egyszerű, bár ezt jogszabály nem tiltja, le lehet vizsgáztatni.

Több ismerősöm dolgozik már évek kint Angliában, időnként szoktak autóval haza jönni.

Autópályán semmi gond, szépen haza jönnek, de itthon leteszik az autót, alsóbbrendű utakon nem szereik használni.

Az addig rendben, hogy elmegy vele bevásárolni, vagy a városban meglátogatnak ismerősöket, de kirándulásra inkább bérelnek itthon egy autót.

Forgalmas útszakaszokon ugyanis a jobbkormányos autóval hatványozottan rizikós előzni, a vezető folyamatosan korlátozott látási viszonyok mellett vezet, az előtte haladók miatt csak töredékét látja annak az útszakasznak, amit a bal oldalról a többiek belátnak, s hiába van alattuk egy erőgép, ha nem tudnak tempósan haladni, egyszerűen azért, mert másodpercekkel több idő kell az előzés feltételeinek ellenőrzésére, s közben a lehetőség sokszor el is száll.

2016. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Mi is Angliában élünk, és mindig kocsival megyünk haza. Nekünk nem okoz gondot, hogy otthon is vezessük a kocsit, hiszen a Francia határt átlépve már a másik oldalon vezetünk. Ezért felesleges letenni, és bérelni másik kocsit. De állandó jelleggel használni csak akkor lehet ha átíratod. A biztosítás meg otthon sokkal olcsóbb mint itt kint Angliában.
2016. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A végn az étpapiroztatásh elyett inkább a csere. Legalábbis ez csak vélemény, de előzésnél stb azért nem előnyös a jobbkorméányos.
2016. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Damn válasza:
38%

Szia,


Vigyázz a következővel.

A V5C elejére ez van írva:


"THIS DOCUMENT IS NOT PROOF OF OWNERSHIP"


Sokszor jártam korábban haza és egyszer ausztriában ebbe belekötöttek.

Amivel hivatalosan tudod igazolni, hogy kié a kocsi azt hiszem azt "Green Card"-nak hívják. Én soha nem váltottam ki és csak egyszer kötöttem belém olyan 15 ellenőrzés alatt.

Az otthoni állománynak nincs sok sütnivalója, csak egy nevet akarnak látni rajta és a veled való kapcsolatról igazolást.


Sok sikert a hazahozatallal!


Azért érdekességképp írhatnál egy menetidőt utólag, nekem 1867km-re 19óra 20perc volt a rekordom, eurotunnel-t és az "összes" megállást belevéve :)

2016. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

nem ertem ti hun vagytok es Magyar alampollgaroknak mihez koll igazodniok

node nem hiszem hogy atirjak az otot amit ott vett joboldali kormanyval

nem hallotatok meg a teoriarol hogy nagy kukucska folyik a melozesvel, csak ugy forog az otoba minden mindha jo magyar otoval ganajat vinnetek

kukucska van ezervel, elozesnek ha egy suhanc ep vagtat mert rezeg a laba mer varjak, ketseges az uton jo maradas

mivel fennal a veszelye hogy beszal a gazba

2016. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!