Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Biztosítás évfordulós újraköté...

Biztosítás évfordulós újrakötése hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Április 22-én lesz a kötelezőm évfordulója. Egy alkusznál megnéztem az ajánlatokat, és ha ugyanott, ahol most vagyok (Allianz) újrakötöm, kb. fele annyi lesz a díj, mintha maradok a mostani szerződésemben. Hogy zajlik egy ilyen? Megszüntetem a szerződést és kötök újat, vagy az új megkötésekor automatikusan megszűnik az előző, vagy hogy? Nem csináltam még ilyet.

2016. ápr. 9. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Elözőt megszüntet, újat megköt.
2016. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Idén már elkéstél.

Mert a biztosítást legkésőbb a forduló nap előtt 30 nappal fel kell mondanod. Tehát ha ápr. 22 a fordulónapod, akkor március 22-ig fel kellett volna mondanod a régi biztosítást. Akkor köthettél volna újat. Így most maradsz a réginél, és jövőre időben lépsz majd.

2016. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, sajnos szembesültem azzal, hogy lekéstem erről, amikor beszedték a díjat. Érdekesség viszont, hogy kb másfél évre hosszabbították a szerződést előzetes egyeztetés, akármi nélkül.
2016. jún. 8. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!