Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi idő még kiküldik a...

Mennyi idő még kiküldik a jogsit? (első)

Figyelt kérdés
Láttam van már sok kérdés ezzel kapcsolatban de mind 2012-2013 as, valaki akinek frissebb információja van ezzel kapcsolatban tájékoztatna ? Helytől függ? Pl ha egy kis városba viszem el az okmányirodába ahol szinte alig vannak gyorsabban kész lesz?

2016. ápr. 11. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem, lassabb.
2016. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

"ha egy kis városba viszem el az okmányirodába ahol szinte alig vannak gyorsabban kész lesz?" ...biztosan nem!

az összes Jogsi, az okmányirodák megrendelésére egy helyen a Bp.-i Pénzjegynyomdában készül...(így hozzáadódik, megnövekszik a postai kézbesítés ideje...)

2016. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az első jogsi 2 hét alatt jött ki, másodjára is ugyanoda mentem vissza amikor névváltás miatt kellett újracsináltatni, akkor 4 nap alatt megjött. Mindez Aszódon, egy hatezres kisvárosban.
2016. ápr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Nagyot változott a "világ" két év alatt, mikor legutóbb kellett jogosítványt cserélnem.

Pénteken készült az egészségügyi alkalmassági papírom. Pécsett, ahol több kormányablak is van, aznap, a „régi” okmányirodába, interneten foglaltam időpontot, mára. Jónéhány lehetőségből választhattam. Tehát a következő munkanapról van szó.

Tulajdonképpen értelmetlen volt. 20 perccel előbb érkeztem, és míg vártam, hatan jöttek időpontfoglalás nélkül, azonnal, vagy 1-2 perc múlva már hívták is őket. Ha kértem volna sorszámot, jóval hamarabb sorrakerültem volna. Csak azért nem tettem, nehogy esetleg figyelje a rendszer és megbízhatatlanság miatt ne tudjak majd időpontot foglalni máskor, ha szükségem lesz rá.


Ahogy már megírták, egy helyen készülnek, nem helyben. Az ügyintéző tájékoztatása szerint 8 napon belül érkezik az új engedély; ez szerepel a honlapjukon is: „Abban az esetben, ha a tényállás tisztázott (azaz a vezetői engedély kiállításához kapcsolódó jogszabályi feltételek megléte megállapítható, és minden szükséges dokumentum rendelkezésre áll), az ügyintézési határidő 8 nap. Amennyiben a tényállás nem teljes körűen tisztázott, úgy az ügyintézési határidő 21 nap.” Ez tehát nem attól függ, hogy mekkora városban csináltatod.

2016. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
0%
Naponta 6 ilyen kérdés van itt, tehát csak 2016-ban 606+a mai frissek.
2016. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 6-7 munkanap volt (pár hete), ismerek olyat, akinek 5 nap volt, de olyat is, akinek lassan két hete nem jött meg. 21 nap a határidő azt hiszem.
2016. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönömn a sok gyors választ srácok ^^
2016. ápr. 11. 18:54
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Összesen viszont több mint 3000 erre voantkozó kérdés van.. szóval rteálisan majdnem 8 évre vissza napi egy átlag. :D :D
2016. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
79%

Nekem 2 nap alatt jött meg (10 000-es város).

Az okmányiroda belső postájával kell kérni, ilyenkor ők sms-ben értesítenek ha megjött, sokkal gyorsabb mint a Magyar posta.

2016. ápr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
44%

Nekem is 2 nap alatt jött meg, még januárban.

Kedden bementem a vizsgaigazolásért, meg az okmányirodába, csütörtökön már a kezemben volt a jogsim. :)

2016. ápr. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!