Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Le kell adni a menetlevelet?

Le kell adni a menetlevelet?

Figyelt kérdés

6 évig dolgoztam egy fuvarozócégnél. Ott az volt a szokás, hogy ha betelt a menetlevéltömb akkor leadtuk.

Most egy új cégnél kezdtem és itt azt szokták, hogy minden pénteken bekérik a menetleveleket, jegyzik, lefűzik. Kérdésem az, hogy azt ki lehet tépni a tömbből? Nem kellene nálam lennie hiánytalanul? Egy ellenőrzésnél így büntethető vagyok?



2016. ápr. 27. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Belföld vagy nemzetközi? Én külföldi cégnél kamionozom, bajban lennék, ha valaki kérné a korábbi menetzsugáimat. Minden fuvar után elfaxolják nekem a következő megbízást, ami egyben már a menetlevél maga, mikor végeztem vele, be egy borítékba, majd leadom. Gyakran csak egyetlen, az épp aktuális darab van nálam.


Ismerek olyan külföld firmát, ahol egyáltalán nincs menetlevél, minden elektronikusan megy, csak a CMR - t adják le a telephelyen, nincs is más papírmunka.


Persze itthon belföldön biztos bürokratikusabb.

2016. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Általában ki kell tépni, de rá is kérdezhetsz cégednél, hogy miként csinálják.
2016. ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!