Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gazdasági totálkár utáni...

Gazdasági totálkár utáni javítás esetén a casco tovább él?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdésem az, hogy ha a totálkáros autót megjavíttatom a biztosító által kifizetett pénzből, utána él még a biztosításom? Pl. Ha szélvédőcserére kerülne sor egy kavicsfelverődés miatt, vagy baleset esetén..

Köszönöm! Kérlek, ha nem tudsz normális választ adni, akkor kímélj meg! Köszi!



2016. jún. 23. 23:24
 1/6 vatafak ***** válasza:
Az lenne a logikus, hogy ha egyszer kifizetik a totálkárt akkor többé nem lehetne biztosítást kötni ugyanarra az autóra hiszen a biztosító számára megszűnt létezni, de ezt tán tőlük kéne megkérdezni
2016. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a casco megszűnik.

ettől függetlenül ha megcsináltad, újra köthetsz rá. (nem biztos, hogy mindenhol...)

2016. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma megkérdeztem egy szerelő ismerősömet is, ő azt mondta, hogy ugyanúgy jár biztosítás, csak kevesebbet fog fizetni. Nekem meg a cascot ugyanúgy fizetnem kell tovább így is, úgy is.. Újra pedig nem körnek olyan autóra ami egyszer már gazdasági totálkáros volt.. De mindenki mást mond.. Azért köszi!
2016. jún. 26. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Amíg él a biztosítási szerződés, addig a biztosítónak helyt kell állnia. Ha megcsináltatod az autót, és fizeted tovább a cascót, akkor a biztosítónak kötelessége helyt állni továbbra is. Természetesen a már egyszer kifizetett károkat újra nem fogja kifizetni, csinálnak szemlét stb. De ahhoz nincs köze a biztosítónak, hogy te a GTK-ra kapott pénzből megcsináltatod-e a kocsit, vagy bontóba viszed inkább. Ahhoz sincs köze, ha nem GTK-s, mert csak pl. egy ajtó horpadt be, és nem csináltatod meg a kárt, csak elteszed a pénzt. A biztosító dolga, hogy fizessen, ha kötöttél biztosítást, az a te privát ügyed, hogy a pénzt mire fordítod.
2016. jún. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az autóm volt GTK-s. Megszemlézték és újra kötötték a biztosítást. Aztán lemondtam, mert csak gombokat fizettek volna a további károkra. Minden kár után a kifizetett összeg X %-ával csökkentik az autó értékét, így a javításra kifizetett összeget is.
2016. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne a szerelő ismerősödet kérdezd meg, hanem a biztosítónak írj egy levelet és akkor ott lesz a hivatalos válaszuk írásban, amire bármikor hivatkozhatsz. Az nem fogja érdekelni a biztosítót esetleges újabb kár esetén, hogy "De nekem az mondta a Józsi..."
2016. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!