Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha július 1-én kötök egy...

Ha július 1-én kötök egy Kötelező Gépjármű biztosítást, és az éves díj 80. 000 Ft akkor a fordulónak július 1 vagy pedig január 1?

Figyelt kérdés
Most veszek személygépkocsit és a biztosítás kb 80000 ft egy évre. De ezeknél nem úgy van hogy egy fix minden biztosítónak a fordulónapja? Mert ha igen, akkor most nekem csak kb 40000 ft-ot kell befizetnem. Jól gondolom?

2016. júl. 1. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Már jó néhány éve változtattak ezen.

A biztosítás kötésének napja az évfordulód.


És hacsak nem Ferrarit veszel, szerintem kicsit sok a 80.ezer. Kalkulálj itt:

[link]


SZerintem lesz olcsóbb is.

2016. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 helyen (köztük ott is amit linkeltél) is kiszámoltam és ennyi, mert első autóm a biztosítás is első mivel fiatal vagyok és a kocsi 103LE ezért sajna ennyi!
2016. júl. 1. 09:56
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:

A kötés napja az évforduló.


Reálisnak mondható az ár, nekem a legelső biztosításom 110ezer volt.

2016. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oksa, köszi! :)
2016. júl. 1. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Simán választhatod a negyedéves fizetést, és akkor nem kell egyszerre 80 ezret kiköhögnöd, csak 3 havonta 20-at.
2016. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tuti hogy annál van kedvezőbb, csak tudni kell hogy milyen kedvezményeket lehet igénybe venni. (pl több biztosító is több mint 25% kedvezményt ad az éves díjfizetésre, ha a bruttó díjat veszem)


és megsúgom: az évforduló a biztosítási időszak utolsó napja. Esetedben június 30.

2016. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!