Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit tehetnék, hogy kivonják a...

Mit tehetnék, hogy kivonják a forgalomból? Ha nem fizetem be a súlyadót nem vonják ki automatikusan?

Figyelt kérdés
Két éve adtam el, az akkor 18 éves Citroen gépkocsimat egy bontónak! A bontótól érte is jöttek, megírtuk az adás-vételit és el is vitték a járgányt! Azután vettem észre, hogy a forgalmit nem is vitték magukkal, de nem foglalkoztam vele! Csak mikor menni akartam az önkormányzathoz vettem észre, hogy az adás-vételi szőrén-szálán eltűnt! Az egész lakást felforgattam de semmi! Tehát a helyzet az, hogy van egy forgalmim és más semmi! Már második éve fizetem utána a súlyadót humbugra!
2010. ápr. 17. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha nem fizeted be a súlyadót,igaz,h kivonják,de most már az Apeh hajtja be ezt az adót is, beszélj a bontóval,hátha megvan az adásvételi.esetleg az okmányirodában megtudják mondani mi a teendő, de az tuti,hogy kell hozzá az adásvételi!
2010. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írj egyet , ennyit megér. Én megtenném.
2010. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Minden okmányiroda másképp járhat el az ügyedben. Általában a súlyadó osztály értesíti az okmányirodát, hogy a járműre több, mint 1 éve nem fizettek súlyadót. Ilyenkor az okmányiroda készít egy forgalomból kitiltó határozatot, mely a kézhezvételt követő 10. munkanapon jogerőre emelkedik. Elvileg a forgalomból "kitiltott" jármű (hivatalból ideiglenesen kivont) nem súlyadó-köteles, viszont ha nem rendezed a tartozásodat és az önkormányzat szerződésben áll végrehajtóval, akkor sajnos még másik kocsidra is ráterhelhetik, akkor azt végreah
2010. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
bocs, megszakadtam. Szóval a másik kocsidra ráterhelhetik. Én azt javasolnám neked, hogy írj egy büntetőjogi nyilatkozatot, hogy két éve leadtad az autót bontóba, ami nem uniós regisztrált bontó volt, bontási engedélyt tehát nem kaptál. Mivel nem tudtad, hogy kötelező az uniós bontási engedély a forgalomból kivonáshoz. Az adásvételi, amit a bontóban kaptál, időközben eltűnt. Viszont a forgalmi engedély egyúttal le tudod adni. A kocsi hollétéről azóta nem tudsz semmit. Ezt írd alá, dátumozd s írasd alá két tanúval. El kell hogy fogadják tőled, aztán majd az okmányiroda dönt, hogy ismeretlen tulajdonos jogcímén kivonja-e az autódat a forgalomból. Valamilyen megoldást kell találniuk, de ha nem nyilatkozol, csak fizetgetsz, akkor sosem szabadulsz meg a járműtől! És még szerencséd is volt, hogy a bontós nem követett el vele semmilyen bűncselekményt, mert akkor ugyan mivel igazolnád, hogy nem a te kocsid? A nyilvántartás szerint a neveden van!
2010. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bízva benne hogy a bontós tényleg bontásra vitte a járművet és a forgalmi nálad is van, akkor egyszerűen csak kivonatod a forgalomból.
2010. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ja, hát majdnem... Mivel amióta beléptünk az Unióba, kötelező az ú.n. uniós bontási engedély, ezzel egyidejűleg le kell adni a forgalmi engedélyt, a rendszámtáblákat és a törzskönyvet, valamint közig. eljárási díjat kell fizetni. Ha ezek közül valamelyik nincs meg, el lehet rendelni a körözését, kivéve a bontási engedélyt...

Ha ezek nincsenek, csak ideiglenes forgalomból kivonást kérhetsz, ami 6 hónapra szól, tehát 6 havonta hosszabbítani kell, magyarul a hajadra kenheted, mert a kocsitól, ami ugye, már nincs nálad fizikailag sem, sose szabadulsz meg!

2010. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!