Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Probléma, ha a 2. nevemet nem...

Probléma, ha a 2. nevemet nem adtam meg a jogosítványhoz?

Figyelt kérdés
Minden papírt úgy töltöttem ki, hogy nem írtam oda a 2. utónevem, amikor jelentkeztem. Mekkora baj ez?

2016. júl. 30. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Semekkora. Még az életben nem szólt senki, hogy miért csak egy keresztnevem adom meg...elég, ha a központi nyílvántartásban minden stimmel.


Szóval ne törődj ezzel, dőlj hátra, és idd meg a kávéd.

Mellesleg rajtad kívül még több százezer ember így van ezzel.

2016. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a nyilvántartási rendszerben melyik okmány adatai melyik okmány adatival függnek össze.

Nekem nem tudtak lakcímkártyát kiállítani, mert az igénylőlapra nem írtam rá édesanyám második utónevét. Pótoltam, módosították az adatokat, és jött ki a gépből a kártya.

Mivel a vezetői engedély használható személyazonosító okmányként, esélyes, hogy ha a személyazonosító igazolványodon ott a második utónév, innen hiányolni fogják. Ha így lesz, akkor vagy pótolják a többi adatod egyezősége alapján, vagy értesítenek arról, hogy nem klappol a dolog. Ha a rendszerben nincs összefüggés, akkor simán benyelik.

2016. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagy
2016. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most iratkoztál be? A személyiden mi van? Egyeznie kell, a rendszer jelezi. A jogsi személyigazoló kártya is egyben így lehet belőle gond.

Nálunk egy lány azért nem tudott levizsgázni KRESZ-en mert ott derült ki hogy nem adta meg a második nevét csak amit használ és a személyivel 100%-ig egyeznie kell, különben nincs vizsga és bukta a díját is. Ez olyan mint a személyi vagy a már meglévő másik jogsi otthonfelejtése.

2016. júl. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!