Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Jogos hogy 3x fizessek gépjárm...

Jogos hogy 3x fizessek gépjárműadót?

Figyelt kérdés

Március közepén eladtam egy Honda Civic típusú autót amire befizettem az adót, majd rá 2016.05.08-án vettem egy kölföldről behozott autót, amire átírásnál szintén befizettem az adót. Most köldtek az Önkorményzattól egy felszólítást hogy be kell fizetnem az eladott Hondára a gépjárműadót, és ezt azzal indokolják, hogy mikor eladtam a Hondát nem vonattam ki a forgalomból!!! Ilyen van? Milyen indok ez, eladáskor nem kell kivonni a forgalomból a gépjárművet!! Ez így jogsértő nem? 3x megfizettetni az adót?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. szept. 4. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
A teljesítményadót az fizeti, akinek a nevén vna az autó január 1-én. Ha márciusban csak a fél súlyadót fizetted be, akkor sajnos jogos a követelésük. Üdv Magyarisztánban.
2016. szept. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

3 gépjárműadót, vélhetően, nem fizetsz, 2 autóra. Ha 3-szor fizetsz, az valószínűleg másért van: részletfizetési lehetőséget vettél igénybe.


Az éves gépjárműadót be lehet fizetni egyszerre egész évre; és be lehet fizetni legfeljebb két egyenlő részletben, március 15-ig, illetve szeptember 15-ig. Ha most még kérik, akkor nyilván csak a felét fizetted ki, az eladott autód éves adójának. A második részlet megfizetése nem 2-szeres fizetés, csak ezzel lesz 1-szeres.

Reklamáltál, így bizonyára nem gondoltak arra, hogy nem tudod, merre hány méter? Azért hivatkoztak forgalomból kivonásra, mert annak időpontjától szűnne meg az adókötelezettséged. Így viszont, mivel 2016. január 1-én az azóta eladott autód boldog üzembentartója (+tulajdonosa) voltál, 2016-ra te fizeted a teljes évi gépjárműadót, és nem érthették, miért kifogásolod a második részlet megfizettetését.

(Ha netán mégis a teljes éves adót fizetted meg március 15-ig az eladott autóra, akkor nincs jogos adókövetelés azzal kapcsolatban, de nemigen szoktak ekkorát tévedni. Ha mégis, akkor viszont jogosan kifogásolsz.)


Ha esetleg nem történt meg az eladott jármű átíratása, és legkésőbb 2017. január 15-ig nem lesz pótolva, akkor január 1-én még te leszel az üzembentartója annak is (gondolom az – is – te voltál, mert az üzembentartó köteles a gépjárműadót – is – fizetni). És, akkor, ha január 1-én az újabb autódnak is még üzembentartója leszel, akkor a postás kétszer fog csengetni gépjárműadó-kivetési határozattal. Ha így lesz, akkor aztán, hogy a két adót egy évre egyszerre, vagy mindkettőt két részletben, vagy egyiket egyszerre, másikat két részletben fizeted meg, az a te döntéseden múlik.

2016. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!