Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül a KGFB jogosítv...

Mennyibe kerül a KGFB jogosítvány nélküli tulajdonossal, de más üzembentartóval? Minden adatot megadok hozzá

Figyelt kérdés

Tehát párom lenne a tulajdonos de neki nincs jogosítványa, nekem van 2009 óta és én lennék az üzembentartó. Jól sejtem az én (üzembentartó) adatai kellenek egy kb. összeghez. Tehát:


1. autó

jogsi 2009 október óta

balesetmentes vezetés kb. 80.000km

gyerek nincs

Zalaegerszegi lakcím

Szül: 1991.11.13

autó:

Suzuki swift kb ~16 éves

998ccm vagy 1298 cmm (még nem döntöttem el)

~30 és ~40Kw

Havi 2-300km-t tervezem vezetni.


Testmagasságom 188cm

testsúlyom 134kg.

Egészséges vagyok, nem állok kezelés alatt, nincs ellenem eljárás, nem iszok


Mégvalami?


Neten nem bírok kalkulátort találni mert egyből biztosítást akar nekem kötni.



2016. szept. 5. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Te tényleg azt szeretnéd, hogy valaki más szopjon a netrisken a kitöltéssel?


Tele van a web kalkulátorral, és nem akar veled biztosítást kötni, csak kiad egy ajánlatot!

Ráadásul biztosítónként is eltér, ráadásul a farokméreted se kell hozzá, cserébe az üzembentartó adataira van szükség, ugyanis ő fizeti!


Az első feladat az életben, kitölteni néhány adatot:

[link]


Szóval hajrá!

2016. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Remek. Ha így működne már rég megnéztem volna magamnak. Rendszámot pl. honnan tudnám ha még csak nézegetem a kiszemelt autókat és ráadásul a rendszám le van takarva a legtöbb hirdetésnél? Honnan tudom mikor került forgalomba? Írjak rá minden eladóra vagy hasaljak be valamit? Miért kérnek rendszámot, ha nem akarnak konkrétan biztosítást kötni nekem? A rendszám nem változtathat a díjon, viszont beazonosíthatóvá válik az autó ha azt megadom, ezt meg jogilag sem igazán lehetne. Nem véletlenül takarják le a rendszámokat a hirdetéseknél. Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi a biztosítás egy bizonyos típus esetén, meg az én személyes adataimat hajlandó vagyok megadni. Eszem ágába sincs lenézni egy rendszámot és feltölteni a neten bármilyen adatbázisba. De biztosan én nem értek valamit, csak nem tudom mi szükség van rá, ráadásul a forgalomba helyezés dátumát nem tudhatom, ha nem keresem fel az eladót.

Még vásárlás előtt állok és csak arra vagyok kíváncsi, hogy adott márkára, típusra nekem mennyi lenne, eszemben sincs rendszámot és egyéb adatot felvinni sehova.


De biztos, hogy Én nem értek valamit.

2016. szept. 6. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:

"Rendszámot pl. honnan tudnám ha még csak nézegetem a kiszemelt autókat és ráadásul a rendszám le van takarva a legtöbb hirdetésnél? Honnan tudom mikor került forgalomba?"


Ennyire nem lehetsz gyp-s! Szerinted itt az oldalon vajon honnétfogaj bárki is tudni, hogy milyen autót veszel?

A gyártási év elég keveset számít a biztosításnál, mint ahogy a rendszám se nyom a latban. Rendszám helyett beírod, hogy ABC-123 és kész vagy. A gyártási időt meg beírsz valamit, csak tudod, hogy kb. mennyi idős autót veszel!? Azt már meg se említem, hogy pont a gyártási idő az, amit szinte az összes hirdetésben kiírnak!


"De biztos, hogy Én nem értek valamit."


Igen, te vagy az átlagosnál értetlenebb! Az alkusz oldalakat egy 75 feletti IQ-val rendelkező felhasználó is tudja kezelni!

2016. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem véletlenül takarják le a rendszámokat a hirdetéseknél."


Ez is egy bődületes marhaság, az emberek 99%-ának nincs lehetősége utána nézni egy rendszámnak, ezzel az erővel a tecsó parkolójában is mindenki takargathatná a rendszámát, mert mi lesz ha valaki megnézi egy adatbázisban!

:D

2016. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsit tényleg töketlen vagy, nyilván amennyire lehet, beírod a dolgokat...gondolod, hogy nem kérdez rá tizennyolcszor, mielőtt valóban beküldené az alkusz a biztosítóhoz az ajánlatot?
2016. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!