Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tulajdonosváltás esetén...

Tulajdonosváltás esetén adásvételi vagy ajándékozási szerződést kell írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az autó tulajdonosa a nagymamám én pedig az üzembentartója vagyok. Szeretnénk átírni a tulajdonost rám, ezért a kérdésem az, hogy adásvételi vagy ajándékozási szerződést kell írni?

Az adásvételi esetében a birtokba vétel és hatályba lépésének időpontjához milyen dátumot kell írni?



2016. szept. 9. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint ajándékozásnál a szerzési illeték kétszeresét kell kifizetni, ezért érdemes visszterhes adásvételit írni, az összeg lényegtelen, a piaci ár, vagy akár 1000 Ft is lehet, senki se foglalkozik vele, a NAV sem.

A dátumokhoz írhatsz ugyanolyan időket, esetedben ez lényegtelen.

Semmi se fog változni (persze csak akkor ha bejegyzett üzembentartó vagy), csak kifizetsz egy valag pénzt eredetiség vizsgálatra és átírásra.

Ha majd el akarod adni, akkor a nagyi ír egy üzembentartó megszüntetést, és aláírja az adásvételit. Ennyire csak jóban vagytok!?

2016. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mivel egyenesági rokon vagyok ezért vagyonszerzési illetéket nem kell kifizetni.

Azért szeretnénk átírni a tulajdonost rám, mert ha bármi történne vele, akkor nem én örökölném a kocsit, hanem a gyerekei.

2016. szept. 10. 13:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg illetékmentes, 5 évvel le vagyok maradva...
2016. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért írom hátha valakinek hasznos lesz.


Nagymamám nekem ajándékozta a kocsit. Nem kell már eredetvizsga ehhez mivel egyenes ági rokon. 12 ezer Ft volt a törzskönyv és a forgalmi legyártása. Viszont kellet az én és apum születési anyakönyvi kivonata is.

2019. dec. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!