Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó eladás után felhajtottak...

Autó eladás után felhajtottak az autópályára, nekem jött a csekk, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, az én nevemen volt az autó, adásvételit írtunk, de rossz adatokat adott meg az illető.

Az útdíjfizető nem fogadja el ezt az adásvételit...

Kérdésemre, meg a lefotózott autóról nem adhatnak ki fotót(amiben egyértelműen nem én ülök)

Tehetek feljelentést ilyen esetben?



2016. aug. 20. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Milyen rossz adatok? Hamis a vevő neve vagy a dátum van előreírva? Mert mindkettő büntetőjogi kategória. Mindegy ki van a fotón,a gyorshajtás az objektív felelősség alá tartozik ,mindenképp a tulaj fizet, hogy utána beperli a használót az már más kérdés..
2016. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Mi az hogy "rossz adatot adott meg"?

Bemondásra töltöttétek ki és írtad alá az adás-vételit?

2016. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Legfeljebb utólag perelheted a vevőt, de egyébként nincs kibúvó. Te nem voltál elég körültekintő eladáskor. Az adásvételire már percre pontosan le kell írni az átadás időpontját, és ezt 2 tanúval is meg kell erősíteni. Ha ezt nem tetted meg, akkor te vagy a felelős.
2016. aug. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Percre pontosan lett megírva az adásvételi, rajta van az idő is, de a vevők(nem idén barnultak) nem a saját adataikat írták rá. (vevő)

Többen voltak(5-en), elég problémás külsejű figurák.

Olcsó F astra.

Már értem, miért írják a hirdetésekbe, hogy kisebbség, stb...mellőzzenek.

2016. aug. 20. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Hamis adatokkal a kezedben, hogy fogod egyáltalán megtalálni őket? telefonálgatsz nekik ?Letagadják még az anyjukat is, a kiscsalád meg egyöntetűen hamis tanúzik nekik. Feljelentést lehet tenni ,de igen gyorsan tedd meg ,mert nemsokára lehet a rendőrség rúgja rád az ajtót ,mert valami rablást követnek el a kocsiddal,aztán lobogtathatod a hamis adásvételit.
2016. aug. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez még márciusban volt, rá 3 hétre valakik átírták a nevükre. Nem azok, akiknek eladtam, valami kereskedés.

De gondolom azoknak sincsenek meg az adataik az eladónak, mint ahogy nekem sem.

Az útdíjfizetők meg nem adják ki a fotót(nekem) feljelentés alapján lehet. Bár mit tudnak megállapítani róla?

Ezek után már csak bugyirózsaszín daewoo matizt fogok venni, arra talán nem ilyen vevők jelentkeznek, ha eladom.

2016. aug. 20. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Szóval nem rossz adatokat, hanem hamis adatokat adott meg a vevő.

És ezt honnan tudja az autópályakezelő? Te elküldöd az adásvételid másolatát, hogy eladtad, ők meg nekiállnak nyomozni?


Amúgy jó hülye vagy. Okiratot minimum úgy írunk, hogy mindenki letszi az aszalra a személyi igazolványát, különben nincs adásvétel....

És amint megtudod, hogy hamisak az adatok, mész a rendőrségre feljelentést tenni.

2016. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem az én anyámat kell szidni, mert annyi eszed volt, hogy diktált adatokat írsz egy szerződésbe....
2016. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!