Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Féléves jogsival nekimentem...

Féléves jogsival nekimentem az elöttem lévőnek többi lent?

Figyelt kérdés

Első ilyen esetem. Piros lámpánál megált én meg beszélgettem és 1 kicsit nekimentem hátulról.Az én kocsimnak semmi baja az övének a hátsó lökhárítója eltört és megrepedt + a tanksapkája is behorpadt.

Kitöltöttünk egy ilyen betétlap cuccot aláírtuk fejenként elvittünk egyet. Én kocsim van biztosítás rajta. Mire számítsak , kb mennyibe fog kerülni?

Biztosítás mennyivel lesz drágább?

A kocsija egy elég kaki suzuki valami gs vagy hasonló elég réginek nézett ki.



2016. okt. 28. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem neked így is a legmagasabb tarifát kellett eddig fizetned. Úgy hogy sokat nem emelkedhet a bónusz-málusz.
2016. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

A0-ról indul mindenki. Onnan pedig lefelé a maluszok jönnek.

Amúgy ez azért több tényezős egyenlet. Miért nem hívod fel a biztosítód?!?!? Ha valóban érdekel(ne), akkor nem itt kellene kérdezgetni. Szerinted mi, honnan a frászból tudjuk, hogy milyen biztosítónál vagy és az éppen hogy fogja értékelni az esetet?

Bocsi, nem a lelkivilágodba akartam éppen beletaposni, de az ilyen kérdésekkel érdemben nagyjából semmit nem lehet kezdeni. Maximum tippelek egyet, aztán meg "anyázol" mert nem az történt a valóvilágban.


Ez már csak puszta kiváncsiság. Hogyan tudott behorpadni a tanksapka, ha csak koccoltad az előtted lévőt? Legalábbis a leírásból arra jutottam, hogy nem volt nagy találkozás.

2016. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha friss a jogsid, bizonyára A0 kategóriában van a biztosításod. Azáltalad okozott káresemény miatt -- amit a biztosító a Te köteleződ alapján fizetett/fizet majd kártérítést -- 2 fokozatot lépsz vissza, azaz a fordulótól M2 kategóriába kerülsz. Ilyen esetben a biztosító tájékoztatni fog arról, hogy mekkora kártérítést fizetett a kárt elszenvedőnek. Ha ezt megtéríted a biztosítónak, marad a mostani bonus/malus fokozatod. Nézz utána ( pl. a netrisk.hu honlapon) mennyivel fog drágulni a bizosításod a bonus/malus visszalépés miatt. Ha ennél kevesebb a biztosító által fizetett kár, akkor érdemes megtérítened. Figyelj arra is, hogy ha nem okozol balesetet, évente 1 fokozatot lépsz feljebb a bonus/malusban. Így még a baleset utáni második évben is egy fokozattal lejjebb leszel, mint káresemény nélkül.
2016. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szoló írta a jót.


Egyébként az esetek nagy százalékában nem éri meg kifizetni a kárt, inkább vigyék lejjebb 2 vel a bónuszt.

De mivel te idén A/0 ban vagy ezért jövőre M2 be leszel ami duplázza az idei díjadat ha jól tudom a malusz szorzókat (azt hiszem ott 50% plusz 1 fokozat)

Vagyis ha a kár értéket csekélyke összegre hozza kia biztosítod akkor érdemes lehet inkább kifizatni.

Ha ez egy régi swift volt akkor néhány 10 ezer forintra hozzák majd kia kár értéket.

Akkor mikor tudod az összeget mérlegelhetsz mi a kevésbé rossz neked...

Kifizetni a kárt vagy hagyni hogy jövőre M2 ben legyél.

2016. okt. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha ez egy régi swift volt akkor néhány 10 ezer forintra hozzák majd kia kár értéket. "


NEm olyan biztos.


Nekem régi swiftem van (igen a kaki suzuki). Ha a tanksapka is sérült, akkor nem csak egy egyszerű lökhárító csere lesz ott. Az nem csak egy "kicsit nekimentem" volt. Neked lehet úgy tűnt. De a swift nem az erősségéről híres. Úgyhogy számíthatsz akár nagyobb összegre is.



Ez meg külön megmosolyogtató: "Féléves jogsival" "Első ilyen esetem". Még szerencse. Én 10 éve vezetek, Pesten is, rengeteget, és még senkinek nem mentem neki. Ha te egy egyszerű pirosnál nekimész egy álló autónak, akkor mi lenne, ha valaki lelép az útra? Vagy satuzik előtted? Vagy eléd bevág? ...stb Figyelj jobban, mert veszélyes a közlekedés. És az, hogy te biztonságos autóban ülsz (gondolom ezért tűnt neked kis koccanásnak), azért még okozhatsz másoknak komoly károkat! És nem csak anyagi kárt!


Lehet, neked is ilyen "kaki suzukiban" kellene ülnöd kb 1 évig, és akkor megtanulnál figyelni is a közlekedésben!

2016. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
miért nem az utat nézted?
2016. nov. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!