Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy tudok autót kivonatni a...

Hogy tudok autót kivonatni a forgalomból?

Figyelt kérdés
Vette egy autót megkötöttem rá a biztosítást elvittem eredetiség vizsgálatra. Ott kiderült hogy az alvázszám nem olvasható így a kocsit nem tudtam még a nevemre íratni. Szóba került a KPM. Elvittem szerelőhöz és sajna sok minden kiderült. Mivel nem akarok pereskedni meg cirkuszolni úgy gondoltam kivonatom a forgalomból. Mivel az alvázszám rossz a kocsi még nincs a nevemen. Az adásvételi meg van. így ki tudom vonatni a forgalomból? Szeretnék pontot tenni a végére.

2016. dec. 13. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amig nincs a neveden, nem vagy hivatalosan tulajdonosa, nincs jogod a forgalomból kivonatáshoz sem.

Vissza az eladóhoz...

2016. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

„Ki jogosult az eljárásra?

A kérelem benyújtására jogosult:

- a jármű tulajdonosa,

- a jármű tulajdonos meghatalmazottja.”

[link]


Mindenképp szükség van a tulajdonosra; vagy ő vonatja ki, vagy meghatalmazást ad.

Viszont szükséges bontási igazolás is, hivatalosan elismert bontótól. Nem tudom, hogy ők átveszik-e így tőled, bontásra? Nem valószínű.


Tudom, kései észrevétel, de az eredetiség vizsgálat oka, célja, hogy az eladó bizonyítsa vele, hogy rendben van az autó. Tudom, az a rossz gyakorlat, hogy a vevő végezteti el, mint valami felesleges rosszat; de így tényleg felesleges, értelmetlen.

2016. dec. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A biztosítást amit hü.e fejjel kötöttem rá azt majd csak jövőre tudom lemondani igaz? évfordulóra.
2016. dec. 13. 15:25
 4/4 mi a fene válasza:
Ha kivonják a forgalomból, akkor a biztositást nem kell tovább fizetni.
2016. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!