Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy lehet kivonatni autót,...

Hogy lehet kivonatni autót, véglegesen a forgalomból?

Figyelt kérdés
Persze utána néztem a témának, de mindenhol az van, hogy kell bontási igazolás. Azt ugyebár csak úgy adnak hogy ha leadom bontóba az autómat. Ez egy kicsit aggasztó, sőt felháborító. Miért adnám oda bárkinek is ingyen az autómat, amiért én anno sok pénzt fizettem. Mi van akkor ha nekem a jármű kellene donor autónak? Nincs olyan megoldás, hogy végleg kivonják a rendszerből az autómat, de az nálam marad?

2014. máj. 29. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a bontóssal beszélj,neki le kell fotóznia a vasadat és a megsemmisített alvázszámot

utána akár vissza is viheted haza

persze ez ingyen megy,hisz a bontási igazolási tömb egy vagyon

az is megoldás ,ha rendelkeznél egy uniós országbeli 2 nyelvű adásvételivel

2014. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Nincs.

Addig autó, ameddig érvényes műszaki vizsgája, rendszáma van. Ha nem felelt meg a vizsga követelményeinek, akkor már nem autó, hanem veszélyes hulladék, amit az erre szakosodott, hivatalos engedélyekkel rendelkező cégeknek kell ártalmatlanítani. Tehát vagy forgalombat tartod papíron, és fizeted a csomó pénzt az ilyen-olyan lehúzásokra, vagy leadod bontásra. Harmadik lehetőség nincs.

2014. máj. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

bob68: Írok egy külföldi személlyel egy adásvételi szerződést, és akkor ki is vonták a magyar rendszerből?

Ez esetben a külföldi személynek kötelessége bejelenteni külföldön az autót?

2014. máj. 29. 21:45
 4/11 A kérdező kommentje:
2. válaszoló... Valami kiskapu csak van?!
2014. máj. 29. 21:45
 5/11 anonim ***** válasza:

A külfödi adásvételivel az okmányirodában le lehet adni a rendszámot, a forgalmit kilyukasztva visszaadják, és az autó "átmeneti időre" kivonásra kerül. Ha 10 évig nem kéri senki a forgalomba helyezést, akkor véglegesen kivonják.

[link]

Vagy megegyezel a bontóssal.

Vagy fizeted a biztosítást és az adót...

2014. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor íratok egy külföldi adásvételit. Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 29. 22:05
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Még egy lehetőség van: ellopják a ház elől az autót...
2014. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért nen szeretnék ilyet játszani a rendőrséggel. Az már picit nagyobb bűncselekmény mint egy külföldi adásvételi. Ha megtalálják esetleg az autót akkor baj van.
2014. máj. 30. 08:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Jól látod, nem jó az ha körözik a kocsit...
2014. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak mint lehetőség, vetettem fel. Egyébként úgy szokták csinálni, hogy az utolsó csavarig szétszedik, megsemmisítik az azonosítókat, széthordják az alkatrészeket a négy égtáj felé , majd bejelentik, hogy ellopták. Ja, és az okirat hamisítás sem kisebb bűncselekmény! Legtisztább egy bontóssal megegyezni. Ő még a motorodat is vissza tudja papírozni, így később hivatalosan beszerelhető.
2014. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!