Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi a menete az ideiglenes...

Mi a menete az ideiglenes kivonásnak ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az autómnak 2018 októberben jár le a műszakija, viszont még egyszer leműszakiztatni nem szeretném, viszont van egy másik autóm, aminek 2017 07 22 jár le a műszakija, az kb. hibátlan állapotban van, de nem a nevemen van, viszont át kell iratni majd, viszont átiratni csak érvényes műszakival lehet, de ha mondjuk 2017.07.20 körül írunk egy adásvételit a nevemre, azzal már átiratás nélkül lejárt műszakival ki lehet vonatni ideiglenesen a forgalomból? 1 évet eltenném a garázsomba, néha megmozgatnám, de akkor csak 2018 nyáron műszakiztatnám le, amikor lejár a másik kocsim műszakija (akkor azt eladom) Azt tudom, hogy ha le van járva a műszaki, és adásvételim van, akkor valami műszaki adatlapot kapok(, + eredetvizsga papír 1 hón belüli) és át lehet iratni.

+ Ha úgy írunk adásvételit amikor lejár a műszaki, akkor nem tudom átiratni, de ha ki lehet vonatni kell rá biztosítást kötni? Azt is szüneteltetni kell akkor rögtön, de akkor minek megkötni nem elég akkor, amikor újra lesz a kocsin műszaki és átiratom?



2016. dec. 29. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

-Csak azt tudod kivonatni a forgalomból, ami a tied.

Ha te 2017.07.20 körül veszel egy gépkocsit, 15 napod lesz, hogy átírasd.

-Ami nincs forgalomban, azt nem "mozgathatod meg", nem mehetsz vele közútra.

-Az átíratásnak nem feltétele, hogy legyen érvényes műszaki vizsga.

2016. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem akarok közútra menni vele, a földemen a telek mellett tudok menni kb 600 m- oda vissza, de mondjuk akkor mi lenne, ha ugy írunk adásvételit, hogy mielőtt lejár a műszaki a jelenlegi forgalmiban lévő tulaj kivonatja fél evre én meg már ideiglenesen kivonva lejárt műszakival veszem meg? Akkor is át tudom iratni?
2016. dec. 29. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Felesleges az előző tulajnak kivonatni, mert ahogy a nevedre íratod, rögtön visszakerül forgalomba. Majd neked kell (mint új tulajdonosnak) kivonatni, ha nem szeretnéd használni.
2016. dec. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!