Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha magyar papíros autót...

Ha magyar papíros autót veszek akkor azt köteles vagyok átíratni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szeretnék venni egy érvényes magyar okmányokkal rendelkező autót, de nem szeretném átíratni mert csak alkatrésznek kell. A kérdésem, hogy ha rendesen írunk adás vételit akkor köteles vagyok-e a nevemre venni? Vagy hogy lehet megoldani, hogy az eladó nevéről lekerüljön? Semmi esetre se szeretném átíratni. Köszönöm a válaszokat

2017. jan. 13. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél külföldi papirost, azt nem kell átíratni.
2017. jan. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Az okmányirodában ki kell vonatni a forgalomból és akkor nem kell se biztosítás, se súlyadó, mondjuk én a szerződést ís úgy írtam volna.
2017. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kivonni csak bontási papírral lehet vagy adás-vételivel
2017. jan. 13. 21:40
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, köteles vagy.

És ha megveszed adásvételivel, akkor a bontó is csak az átírás után fogadja el tőled.


Bontós vagy külföldi ismerős?

2017. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát külföldi ismerős akadna, hallottam is róla, hogy külföldi állampolgárral kell adásvételit írni.. Ezzel ő nem járhat rosszúl? Mármint az ismerős.
2017. jan. 16. 23:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért járna rosszul? Ő a saját országában kijelenti az autót, hogy eladta külföldre és annyi. Te meg az adás-vételivel és az autó papírjaival tudod igazolni a tulajdonjogod, ha valamelyik szomszédod följelentene lopott autó bontogatása miatt.
2017. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És ez fordítva is működhet ugye...
2017. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, egyébként ha ellopják a kocsit akkor is lekerülhet a tulaj nevéről az autó?
2017. jan. 17. 15:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ellopják, akkor a rendőrség keresni fogja - aztán felderíti ki az elkövető. Ha a tulajdonos, akkor hatóság megtévesztése és egyebek. Ha nem a tulajdonos, akkor "csak" sima autólopás.

De persze, idővel lekerül a tulaj nevéről: a rendőrségi eljárás végeztével ha nincs meg a kocsi akkor hivatalból ki tudják vonni.

2017. jan. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2017. jan. 19. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!