Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Régi utánfutó papírozása hogy...

Régi utánfutó papírozása hogy lehetséges? Holt nevén van!

Figyelt kérdés

Kaptam dédimamámtól egy utánfutót, jó állapotban van megvan a régi papírja is 2004-be véglegesen ki lett vonva a forgalomból, mert nem használták. A fia nevén van aki elhunyt de ha ő ír papírt hogy nekem adta átírathatom az én nevemre ? Új forgalmi és vizsga valamint rendszám is kellene rá!

Elég ha beviszem az okmányirodába a papírt hogy nekem adta és forgalomba szeretném helyeztetni!

Na meg kb mennyi lesz a végösszeg?


Köszönöm szépen


2017. jan. 26. 08:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, nem elég.

Póthagyatéki eljárást kell csinálni (gondolom nem szerepel az eredeti hagyatékban, valszeg kihagyták).

A póthagyatékiban ugye ugyanazok az örökösök érdekeltek, mint a rendes hagyatékiban, de téged meg tudnak jelölni pl. hagyatéki hitelezőként és lemondani a javadra az utánfutóról.

Ha szerepelne mégis, akkor az örökösökkel kell adásvételit írni.

2017. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel nem a tulajdonos adta neked, ezért ne menj az okmányirodába, mert kinevetnek.

Keresd meg, ki örökölte az utánfutót.

Ha a papa nevén volt, akkor a hagyatéki tárgyaláson megneveztek egy örököst. Az az örökös adhatja el neked, és az átíráshoz kell az eredeti hagyatéki okirat.

2017. jan. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!