Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Újra kell KRESZ-t tennem, A...

Dobóczi Balázs kérdése:

Újra kell KRESZ-t tennem, A korlátlan vezetői engedély megszerzését illetően ha van A2-es vezetői engedélyem a jelenlegi jogszabály szerint 2017-ben?

Figyelt kérdés

Még régebben letettem a B kategóriát, majd az A-korlátozottat, amit később A2-re váltottam. Ennek már van pár éve. 24 éves már elmúltam. Kérdésem az lenne, hogy újra le kell-e tennem a KRESZ vizsgát, ha igen milyen óraszámban, illetve milyen óraszámban a forgalmit?

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. febr. 23. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, mindent újra kell csinálni, mivel önálló kategória. Az, hogy mennyi ideig tart azt kérdezd meg az autósiskolát.
2017. febr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha két évnél nem régebben szerezted az A2-t, akkor nem kell elméleti vizsgázni. Ha A korlátozott, akkor gondolom régebbi két évnél, szóval sajnos újra kell vizsgáznod.


24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet:

"11. §

(5) Mentesül az elméleti tanfolyam és vizsga alól és gyakorlati vizsgára bocsátható az is, aki

a) „A2” kategóriás vizsgához – két évnél nem régebben szerzett – „A1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” kategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;

b) „A” kategóriás vizsgához – két évnél nem régebben szerzett – „A2” vagy „A1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” vagy „A2” kategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;"

[link]


Itt egy összefoglaló táblázat:

[link]

2017. febr. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!Jól értelmez akkor, hogy újra neki kell veselkedni az egésznek!
2017. febr. 24. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!