Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt forgalmival, valamint...

Kiss Pál Palika kérdése:

Lejárt forgalmival, valamint törzslappal vettem adásvételivel motort. Állapota felújítandó, kérdésem?

Figyelt kérdés
az lenne, hogy az átírást el tudom-e kezdeni hétfőn vagy kell előtte műszaki? Hétfőn akarok biztosítást kötni, de az adásvételiben a mai nap van, akkor mától kezdve van 2 hetem, hogy rendbe tegyem a motort és elvigyem hatósági műszakira? Mert ki van vonva jelenleg a forgalomból. Vagy ez most hogy megy?

2017. márc. 26. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A törzslap az törzskönyv akart lenni, ugye?


Az átírásnak nem feltétele a műszaki, de eredetvizsgára mindenképpen el kell vinned.

Szóval elviszed eredetvizsgára (mivel ugye ki van vonva és nem mehetsz vele lábon odáig és mobil eredetiségvizsgálók sincsenek már), az eredetvizsgán kapott határozattal, a biztosítótól kapott igazolással, az adásvételivel, a forgalmival ,a törzskönyvvel és az igazolványaiddal mehetsz átíratni. Meg készülj pénzzel is: eredetvizsgával mindennel legalább 30e átíratni - de erre vannak netes kalkulátorok.

2017. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, de autóra pld. eredetiségvizsga csak érvényes műszakival van. Gondolom motorra is... Ahhoz, hogy elvigyem műszakira fel kell készítenem, ami nem kevés idő lesz, mivel ritka darab. Akkor itt a megoldás az lesz, hogy írunk majd egy új adásvételit amikor kész lesz a műszakira a motor, akkori dátummal, addig meg mindenki marad a fenekén?
2017. márc. 26. 17:23
 3/3 anonim ***** válasza:

"Igen, de autóra pld. eredetiségvizsga csak érvényes műszakival van"


Nem, ez így nem igaz. Ha forgalomban lévő vagy ideiglenesen kivont járművet veszel, akkor 15 napod van átíratni. Az eredetiségvizsga nincs műszaki alkalmassághoz kötve, igaz darabokban lévő gépeket, pl. külön odavitt motorkerékpár vázat és tőle másfél méterre lévő blokkot nem vizsgálnak, hanem csak ami egy egységet képez.

Szóval megcsinálják: ha az egyik helyen azt mondják, hogy nem, akkor nyugodtan hívd fel a másik helyet, majd ők.

Ugyanez van az okmányirodával is: sok helyen azt mondják, hogy nem írják át műszaki nélkül. Pedig igen: odaviszed a papírokat, odaadod az ügyintézőnek, a törzskönyvet meg az adásvételi egy példányát elteszi, a régi forgalmiban áthúzza a tulaj nevét, megcsillagozza, a megjegyzés rovatba beírja kézzel, hogy az adott dátumtól a te neveden van, lepecsételi és visszaadja. A nevedre szóló törzskönyvet majd kapod postán, új forgalmit majd akkor állítanak ki ha leműszakiztattad.


Van itthon két hulladék motorkerékpár is ugyanezzel a helyzettel (az egyik motorhibás, a másikon minden lehetséges alkatrész rossz az elhasználódástól), szóval csak tudom.

Igaz az elsőnél az okmányirodai ügyintéző meg akarta tagadni az átírást, hogy így nem lehet, de mondtam neki udvariasan hogy én máshogy tudom és esetleg kérdezzük meg az irodavezetőt. A vezető kijött, megmutogatta az ügyintézőjének hogyan kell és át lett írva.


De holnap már hétfő, telefonon le tudsz kérdezni mindent.

2017. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!