Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Amikor lejár az éves biztosítá...

Amikor lejár az éves biztosításom, és a következő nap kezdetével kötök egy másikat máshol, akkor az előzőt automatikusan törlik?

Figyelt kérdés
Netrisken kértem kalkulációt, minden sikerült. Egy másik biztosítónál majdhogynem 20ezer forinttal kevesebbért tudnék kötni kötelezőt. Ha 04. 25ig tart a mostani, és én 26ától kértem a másikat, akkor az előzővel mi történik? Automatikusan felmondásra kerül? Vagy valamilyen módon jelezni kell feléjük?
2017. ápr. 7. 01:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítás felmondását legalább 30 nappal a fordulónap előtt a biztosítód tudomására kell hoznod, írásban. Ha biztosítási alkusz céggel csináltatod az új kötést, ők intézik, ha nem, akkor neked kell intézni, de ha 4.25-én van a fordulónapod te idén már nem tudsz új biztosítást kötni, bármennyire is kedvezőbb a másik!
2017. ápr. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!