Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap vettem egy személygépko...

Tegnap vettem egy személygépkocsit, eredetvizsgán kiderült, a motorszám a forgalmiban lévővel nem egyezik. Mit tehetek, hova forduljak?

Figyelt kérdés
Tegnap vásároltam egy Opel Astra G 1.4- et. Adásvételi megtörtént, papírok átadva, aztán ma miután biztosításkötés után elvittem eredetvizsgára, közölték velem, hogy a motorszám nem egyezik a forgalmiban szereplővel. Az eladó érdektelenséget mutat, a rendőrség! Nem tudja mit kellene tennem. Minden kuporgatott pénzemet erre költöttem, ha nem lesz kocsim, nem tudok dolgozni bejárni! Mit tehetek, vagy mit tegyek? Át tudják írni a forgalmiban a motorszámot? Hova forduljak ahol segíteni is fognak rajtam! ( Az autó kifogástalan állapotban van, de pont a motorszámot nem néztem meg. ) Teljesen magam alatt vagyok...

2017. ápr. 7. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Ez a rossz gyakorlat, ami éppen az eredetiség-vizsgálat értelmét veszi el.

Vásárlás előtt kéne elvégeztetnie az eladónak, hogy a vevő láthassa: rendben van az autó.

Annak nincs értelme, hogy a vevő végezteti.

2017. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Persze értem én, második autót vettem, elsőt így idegentől... De a dolog már megtörtént, azon kell lenni hogy valahogyan megoldjam..
2017. ápr. 7. 21:57
 3/17 anonim ***** válasza:
Kimész a cigánytelepre, felfogadsz pár fiatalembert korrekt fizetésért, és csoportosan meglátogatjátok az eladót, aki ennek hatására visszaveszi az autót visszaadja a pénzedet. Szerződést széttépitek, és legközelebb nem leszel hülye.
2017. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
A cigány telepen a maradék pénzét is elveszik.
2017. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Késő bánat, de vásárláskor kellett volna ellenőrizni az összes azonosítót!

Most azt tudod tenni, hogy kideríted ki cserélt motort, ha az eladó, akkor írtok vele külön a motorról SZÁMMAL egy adásvételit, és legalizálod a motort.

Igazából már nincs motorszám csak motorkód a forgalmiban, ezután már úgy cserélgeted a motorokat, ahogy akarod.

2017. ápr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 egySanyi ***** válasza:
32%
Ne aggódj, ha nem te vagy a hibás. Hivatalból fognak eljárni ez lehet akár pár hónapos vizsgálat is. Ha nem lopott a motor és a motorkódja is azonos akkor az eljárás végén át fogják írni csak addig nem nagyon használhatod meg vinni kell szemlére... Nem lesz egyszerű, ezért is szoktam írni hogy eredetvizsgára NE vevőként vidd a gépet, sajnos saját tapasztalatból írom.
2017. ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Még valami: nem kellenek verőemberek, csak említsd meg az eladónak, hogy ha nem rendezi a motor dolgát, akkor feljelented csalásért. Ez többnyire segít az érdektelen viselkedésen.


Bár ha nem veszi be ezt a dumát, akkor nehéz dolgod lesz, hiszen aláírtad az adásvételit, amivel elismerted, hogy a forgalmiban szereplő motorral vetted és azóta bármikor kicserélhetted a motort!

2017. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 egySanyi ***** válasza:
0%
Ne nagyon kezdj el nyomozgatni meg új papírokat írkálni. Az eredetvizsgáló cég hivatalból indít eljárást majd a rendőrség meg az nkh kideríti mi történt az autóval, de gondolom erről adtak papírt.
2017. ápr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Most teljesen le vagyok törve.. a típuszám egyezik, X12XE stimmel , csak a motorszám nem.

Az autó nem lopott , a motor sem körözött.

A rendőrségen voltam , azt mondták , nem nagyon tudnak most mit csinálni , én ezzel az autóval járnék dolgozni, hisz a suzukimat beleadtam , reméltem hogy azt fogjátok írni, hogy ha bemegyek a közlekedési hatósághoz , akkor kap valami AF es emblémát vagy valami, árírják a forgalmiban a számot vagy nem is tudom.. vagy ha csak egy sima adásvételit ír az eladó az hogy működik? Gyerekek végem van, teljesen végem van..

2017. ápr. 8. 12:46
 10/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul a 15 nap is lefog akkor telni.. mit tegyek akkor ? Mi a legjobb megoldás ?
2017. ápr. 8. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!