Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tegnap vettem egy személygépko...

Tegnap vettem egy személygépkocsit, eredetvizsgán kiderült, a motorszám a forgalmiban lévővel nem egyezik. Mit tehetek, hova forduljak?

Figyelt kérdés
Tegnap vásároltam egy Opel Astra G 1.4- et. Adásvételi megtörtént, papírok átadva, aztán ma miután biztosításkötés után elvittem eredetvizsgára, közölték velem, hogy a motorszám nem egyezik a forgalmiban szereplővel. Az eladó érdektelenséget mutat, a rendőrség! Nem tudja mit kellene tennem. Minden kuporgatott pénzemet erre költöttem, ha nem lesz kocsim, nem tudok dolgozni bejárni! Mit tehetek, vagy mit tegyek? Át tudják írni a forgalmiban a motorszámot? Hova forduljak ahol segíteni is fognak rajtam! ( Az autó kifogástalan állapotban van, de pont a motorszámot nem néztem meg. ) Teljesen magam alatt vagyok...

2017. ápr. 7. 21:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

Ez a kedvencem: az eredetvizsgát mindig a vevő végzi!

Vettem már én is használt autót, az eladó közli velem:"hát azt mindig a vevő szokta csináltatni!" :-)


Hát hogyne!

2017. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
És ha a szomszéddal írunk egy sima adásvételit a motorról hogy ő adta el nekem azt nem fogadják el eredetvizsgán vagy a kh nál??? Xy eladta nekem a X12XE motorr 1234556 számmal ekkor meg ekkor xy összegért. És akkor azt vinném eredetvizsgára ? Úgy tudom csak új motorról kell számla , használtnál nem.
2017. ápr. 8. 13:25
 13/17 A kérdező kommentje:
Tényleg azért írom, a kis családunkkal sokáig kuporgattuk össze a kis pénzünket. Lehet írni hogy megkellett volna nézni ezt meg azt, az autót müszakilag átnéztük meg minden , annyira vágytunk már egy új autóra . Mi nem tudunk segítséget kérni senkitöl , élünk tisztességesen becsületesen , reggeltől estig dolgozunk. A munkába járáshoz elengedhetetlen a kocsi megléte , a kislányunk beteg , őt is vinnünk kell vizsgálatokra. Azért írtam ide , hogy segítsen meg bennúnket tanáccsal valaki , mit tehetünk, hova menjünk. A rendörség nem tudott nekúnk segiteni, sőt célozgattak arra hogy mi van ha nem látszódna a szám... semmi papírunj nincs se tölük , se az eredetvizsgálóstól. 20 ezret már kiadtunk a.biztosításra , még 30 -40 ezret tudunk költeni az autóra az átiratáson kívül. Ti vagytok nekünk egyedüli segítségként. Köszönöm mindenkinek aki tanácsával tud eddig kilátástalan helyzetünkben segíteni!
2017. ápr. 8. 13:47
 14/17 anonim ***** válasza:

A közismert nevén "AF" számot akkor kap a motor ha nem látszik a motorszám, neked látszik.


Beszélj azzal aki az eredetiségvizsgálatot csinálta, hogy ilyenkor mit lehet tenni.


Az eladóval miért nem tudod rendezni a dolgot?

2017. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mi van akkor ha veszek egy motort bontóból rendes számlával mindennel, és beletetetem? Akkor már eredetvizsgán tudom igazolni a motor eredetét és ugy jó lesz nem ?
2017. ápr. 9. 12:31
 16/17 anonim ***** válasza:

nem is lehet 1.4 ha x12xe a motorkód


te egy troll vagy

2017. ápr. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!