Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó eladásnak mik a lépései?...

Autó eladásnak mik a lépései? Lent.

Figyelt kérdés
Van egy eladó autóm és meg is van rá a vevő csak nem tudom mik a lépések. Már régen csináltam ilyet. Azt tudom hogy az adás vételit megírjuk utána az ő dolga minden. De mégis hogykell?
2010. máj. 13. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Adásvételit megírjátok, pénz kifizet, te az adásvételivel bemész a biztosítóhoz, és kb ennyi.
2010. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Adásvételi szerződés megírásánál figyelj arra, hogy neked is legyen eredeti példányod.

a Vevőnek oda kell adni a forgalmi engedély és a törzskönyvet is. Ha esetleg volt hiteled a kocsin, töröltetned kell ezt is az okmányirodában.Ezek után be kell menni az okmányirodába, bejelentei az eladást. Ha ezt nem teszed meg, és esetleg a vevőd nem a becsületek közé tartozik, azaz nem íratja át a kocsit, az országos nyilvántartás szerint Te vagy a tulajdonos és téged fognak megkeresni, ha pl tilosban parkol stb. Ráadásul a jövő évi teljesítményadót is neked küldik ki. Szóval menj be az okmányirodába is.

2010. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!