Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Posta biztosító nem akarja...

Zoligeza kérdése:

Posta biztosító nem akarja kifizetni az okozott kárt, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Balra nagy ívben kanyarodott, én szemből egyenesen haladtam. Nem adott elsőbbséget, koccantunk. Hátul sérült a bal kerék felett a lemez, kicsit a felni is. Elismerte a felelősségét.

Van egy szerelőm, aki intéz mindent, de azt mondja, hogy nem fizetik ki a kárt, pontosabban a lemez javítását igen, de pl. a felnit csak 50%-ban, a díszcsíkot 30%-ban, meg ilyenek. Állítólag törvény így szabályozza az 5 évnél öregebb autóknál. Az enyém 13 éves. Szerintetek igaz ez? Váltsak szerelőt vagy reklamáljak a Posta biztosítónál?



2017. máj. 11. 07:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hívják, hogy avultatás. Ha van egy 13 éves felnid és azt összetöri valaki, akkor a biztosító nem fog neked egy új felnit venni, hanem kiszámolja, hogy a 13 éves felni kb. mennyit ért és annyit fizet rá. Hiszen neked annyi károd keletkezett.
2017. máj. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Azt nem gondolod komolyan, hoyg egy régi autó javításakor az újnak megfelelö értéket fizeti bármelyik biztosító is?


De nem értem eleve, miért a szerelö mond bármit is? Normál esetben a baleset után jelenteni kell a kárt a biztosítónak, megfelelöen dokumentálva az esetet (minimum helyszini fotók meg a sérülésröl is), majd a számlát be kell adni és a biztosító annyit fizet, emennyi az autó értékének megfelel.

2017. máj. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#2-esnek: Ugye nem gondolod komolyan, hogy ha egy koccanás történik és a károkozó elismeri a felelősségét, akkor én bármennyit is fizessek azért, hogy az autóm a balesetet megelőző állapotába kerüljön vissza??? Egy hülye miatt miért én fizessek?
2017. máj. 11. 07:48
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező ugye nem gondolod komolyan hogy a 13 éves autód jelenleg is pont ugyannyit ér mint mikor újkorában kihozták a szalonból!
2017. máj. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

"#2-esnek: Ugye nem gondolod komolyan, hogy ha egy koccanás történik és a károkozó elismeri a felelősségét, akkor én bármennyit is fizessek azért, hogy az autóm a balesetet megelőző állapotába kerüljön vissza??? Egy hülye miatt miért én fizessek?"


NEKED nem kell semmit fizetni, de azt egyetlen épeszü ember sem feltételezi, hogy egy 13 éves autót újszerü állapotra javíttat a biztosító!

Annyi költségtérítést kapsz, amivel az autód egy 13 évesnek megfelelö értéü marad, többet nem.

Ha neked a biztosító által kifizetet összeg nem elég a javításra, akkor a maradékot vagy kifizeted, vagy adós amradsz a szerelönek, de többet nem kapsz.


Vagy indítasz egy pert a biztosító ellen, de akkor az elvesztett per - mert garantáltana a biztosító nyer, ugyanis neki van igaza - költsége mellett még egy csomó büntetést is kell fizetned, és örülhetsz, ha nem lesz egy ellenper hitelrontás miatt ellened.

2017. máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#4-esnek. Olvasd el az előző kommentem. Csak annyit szeretnék , hogy a balesetet megelőző állapotába kerüljön a kocsi, mindenféle anyagi ráfordítás nélkül. Gondolom ez érthető és jogos, nem? Vagy Neked mi lenne a célod hasonló esetben?
2017. máj. 11. 07:58
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így van! Nekem is lett 150.000es károm, amiért a biztosító csak 87.000et fizetett ki, azt is úgy, hogy nővérem ügyvéd, és megfenyegette őket, mert nem akartak egy fityinget sem kifizetni. A szerelő tud bontóból is díszlécet, meg használt felnit szerezni. Ezt vele tudod megbeszélni. Sajnos, nagyon sajnos ez ilyen. Nekem pl kockásra kopott az egy szezont futott gumi, annak is csak az x %át térítették meg. Pedig azon az áron tudod, hogy mikor kapok szinte új gumit...
2017. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindent leírtak már, amit tudnod kell. Ha a szerelő mond magas árakat, akkor kérdezd meg a biztosítót, melyik szerelőt, szervizt ajánlják. Szokott lenni ajánlás, ahol garantálják, hogy kijössz a biztosítási pénzből.

Tehát szerintem nem a biztosító a ludas, hanem a szerelő haverod.

2017. máj. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen korrekt.

Egy új felni értéke avultatással jóval több, mint amennyiért bontóban kapsz egy hibátlan, a régihez hasonló állapotú felnit. A lemezt, fényezést fizetik. Mit akarsz még?

Ha nem így számolnának a biztosítók, mindenki megtöretné egy jól kiválasztott jobbkezes kereszteződésben a rohadni kezdő karosszérialemét, megpadkázott felnijét, repedt lámpabúráját, és kapna helyette vadonatújat... szép is lenne.

2017. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítók érdeke is hogy hiteles kárszakértőkkel dolgozzon, akik ne verjék át az embereket, de valóban nem túlzás hogy kevesebbet fizetnek a vártnál, az avultatás miatt. A posta azért ugyan jó mert sokban olcsók de nincs rendes ügyfélkapcsolatuk és tájékoztatásuk.


Ha gondolkozol váltásban dobj egy üzenetet, piacvezetőnél dolgozom, talán tudok segíteni tanácsokkal, hogy felkészülj ezekre, és ne érjen meglepetés.

2017. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!