Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autó elhozatala Franciaországb...

Autó elhozatala Franciaországból. Mit kéne elintézni Magyarországon a használathoz?

Figyelt kérdés

A lakótársam elhozatná az autóját otthonról, kb. 180-200 ezer Ft.


Forgalomba van helyezve, Franciaországban a kötelezőt is fizeti, egy viszonylag új (3-4 éves) Renault Twingo.


Milyen papírokat és engedélyeket kéne itthon elintézni? És ez kb. mennyibe kerülne?


Gondolkoztunk rajta, hogy itt kéne használtan autót venni 600 ezerből, viszont ha ennél olcsóbban elhozatható és használatba helyezhető itthon az autó, akkor nem éri meg.


A válaszokat előre is köszi.



2017. jún. 16. 10:33
 1/2 anonim válasza:
Kedves Kérdező! A jogszabályokat megváltoztatták azóta, hogy én egy idős autót behoztam Olaszországból. Nekem a '"küldő országban is be kellett jelentenem, hogy kiviszem onnan, majd Magyarországon a Vámhivatalban kellett intézkedni, fizetni és a Mozaik utcaban kellett vizsgáztatni az autót. Javaslom, hogy a keresőbe írd be, hogy "fiatal autó behozatala külföldről", a neten általában minden ott van, a Vámhivatalban is tájékozódhatsz. Ezzel egyidőben a küldő országban is meg kell érdeklődni, hogy ott mi a teendő. A megváltozott jgszabály miatt nem tudtam konkrét információt írni a tennivalókról.
2017. jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Már csak annyit kell csinálni, hogy Magyarországon forgalomba helyezed, és kapsz egy magyar rendszámot. Ez nem kerül olyan sokba, bár ez sok mindentől függhet.
2017. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!