Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kiszalad elém egy gyerek,...

Ha kiszalad elém egy gyerek, elrántom és nekimegyek valakinek, az az én hibám?

Figyelt kérdés

Megtörtént eset, csak épp nem állt senki a parkolóban szerencsémre. Az utcánkban (panel mögötti utca) 2 autó éppcsak elfér, ahonnan én mentem, menetirány szerinti oldalon a járdával párhuzamosan parkolnak, az út másik oldalán pedig rendes parkoló van kialakítva (1 sor). Na most nyilván itt az ember 20-25el megy, mert sosem tudni. Tegnap egy kislány, 3-4 éves lehetett, kiszaladt elém a járda mellett parkoló autók közül, egyből fékeztem és rántottam a kormányt, nagy szerencsémre épp nem állt ott a rendes parkolórészben senki.

De ha áll, akkor ki a hibás? Akkor is én? Az én biztosításom lesz drágább, esik vissza a bónuszom? Vagy hívjak rendőrt? Mit kell ilyenkor csinálni?


2017. jún. 16. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze mindenképpen rendőrt kell hívni!

Mivel a balesetet a gyerek okozta, te csak elkerülted a személyi sérülést, az anyagi kárért a szülei felelnek.

Igen hasznos ilyen esetre egy fedélzeti kamera.

2017. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Nem fogod tudni bizonyítani ezért el kell ütni. Mivel sok éve vezetek és balesetet nem okoztam de tört felni etc mert letoltak az utrol, egy ideje nekimegyek aki kijön elem. Fizet a biztosítója, és minden rendben van.
2017. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

Azért ne hasonlitsuk azzal össze hogyha kihajtanak eléd, és egy kisgyerek kiszalad eléd.


Gondolj bele ha akár a te gyereked lenne ott mert akár egy mp alatt megtörténhet veled is .

Az első tökéletes választ adott.

2017. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fedélzeti kamera kell bizonyítéknak és menteni kell több hordozóra nehogy elvesszen vagy eltüntesse valamilyen illetékes ... De nem árt hátra is vagy nagyobb látószögű műszer . Haver m7esen középen haladt szabályosan , bevágott elő jobbról előzve egy arc , kis kocc következett de a tetű besatuzott . Ebből lett ütközés . A pofa alig sérült a légzsák miatt , haver alig bírt kilépni a gépből . Ment a balhé hívtak rendőrt és vontatót . A tag jogi személy volt és kihozták vétlennek , haver állt mindent megbüntették mert nem tartotta a követési távolságot .
2017. jún. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 17:53


Ja, tökéletes válasz, kivéve azt az esetet, ha a szülő felkapja a gyerekét és elviharzik vele, mert akkor ba*hatod és rád verik, pláne ha tanú sincs...Szóval azért ez elég sok tényezőtől függ...

2017. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!