Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mehet az autó a gyerek nevére?

Mehet az autó a gyerek nevére?

Figyelt kérdés

Nem rég vettünk egy autót.A kiválasztásnál az volt az egyik feltétel hogy üzembe tartóira mehessen.Mivel a páromnak és nekem is akad tartozásunk.

Nos találtunk is egyet kereskedőnél, úgy hirdette hogy üzembentartóira.Én sajnos nem voltam ott mert már az elejétől gyanús lett volna, de ott azt mondta a kereskedő a páromnak, hogy nem is kell az üzembentartói csak kössön egy biztosítást, és mindezek mellé adott egy meghatalmazást miszerint az autót használhatjuk, papírjait intézhetjük, el is adhatjuk.

Na interneten megkötöttük a biztosítást, majd a várt csekk helyet azt a levelet kaptuk a biztosítótól hogy a szerződés nem megköthető mert a gépjármű ki van vonva forgalomból.

Utána jártunk.Annó x eladta z-nek , z-eladta y-nak és ytól kerűlt hozzánk, igen ám csak z elfelejtette átíratni, ezért lett kivonva.Azt mondtk így már nem tudunk üzemben tartóit, csak akkor helyezik forgalomba ha átíratjuk.

De ha a párom nevére megy viszi az erste, ha az enyimre akkor a provident. Írathatjuk az 5 éves gyermekünk nevére úgy hogy apa az üzemben tartó?

Kb mik a költségek, ki kell fizetni az átírást is meg rá az üzembentartóit is?Egyébb illeték van?


2013. júl. 31. 09:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!