Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Totálkáros autó esetében, ha...

Totálkáros autó esetében, ha hitel van a kocsi, hogy lehet megjavíttatni úgy, hogy a bank csak akkor fizeti ki az összeget, ha már meg van javíttatva?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A nővéremék autóját totálkárra törték, és a helyszínelés során ki is derült, hogy a másik fél volt a hibás Az autón még elég sok hitel van. A biztosító kifizeti a kárösszeget a banknak, viszont a bank akkor utalja rá a számlára, amennyiben már a javításról szóló papírokat bemutatták. Jelenleg nincs több százezer foritjuk a javításra, ha nem javítják meg, akkor fizethetik tovább a hitelt, autó nélkül. Ilyen esetben mit lehet tenni? Nagyon patt helyzetnek látszik az ügy.
2010. máj. 20. 19:12
 1/5 anonim válasza:

Ugyanilyen helyzetben voltam.Még az első törlesztőt sem fizettem ki,amikor összetörtek,nem én voltam a hibás.Audi gazdaságossági totálkár határát súrolta.

Ekkor a bank azt mondta,hogy megteheti,hogy elveszi az autót.és mondjuk "fizet" érte egy minimum összeget,ami nekik még megéri.Ekkor nekem nem kp.-t adott volna a bank,hanem azzal az összeggel csökkentette volna a hitel összegét.Ezzel vagy a havi törlesztőt csökkentette volna,vagy a futamidőt röviditett volna.

Ezt nem akartam.Ekkor személyi kölcsönt vettem fel,ebből fizettem ki a tartozásom a másik banknak.Nem egy olcsó megoldás ez se,mert többet kellett visszafizetnem,mint amennyit felvettem a kocsira.Zárás,szerződésmódosítás stb. miatt.

Ez egy garanciális,szervízkönyves autó?Esetleg a márkaszervíz nem tud egyezkedni a biztosítóval,hogy ők megcsinálják,és nekik utaljon a biztosító?A tesódék pedig tovább fizetnének a banknak.Cascojuk sincs?

2010. máj. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Jelenleg úgy áll az ügy, hogy próbálnak megegyezni a bankkal, adjanak ki nekik egy igazolást, hogy amennyiben megjavíttatják az autót, kifizetik nekik az össeget. A szerelő, egy ilyen igazolás ellenében hajlandó megcsinálni a kocsit. Sajnos azt nem tudom milyen biztosítással rendelkezek, de úgy tudom, az a fontos, hogy a károkozónak milyen a biztosítása.Akkor te sem lehettél túl boldog, hogy egy vadi új autót már is szereltethetsz. Nem értem miért gondolják, hogy az emberek kb millióhoz közeli összeget, csak úgy elő tudnak húzni a zsebükből. Nagyon rossz így ez a rendszer. Neked csinál valaki kárt, és még te fizess előre. Hogy van ez??
2010. máj. 22. 09:05
 3/5 anonim válasza:

Szia! Örülök,hogy rendeződni látszik az ügy. Nagyon rossz ez a rendszer szerintem is.Az embernek a csináltatás után sem lesz az igazi már a kocsija, miután szinte totálkáros volt.Ha elakarnák adni,akkor a hozzáértő megmondja hol volt törött,és emiatt mindjárt kevesebbet akar érte adni.Ráadásul a bukást,amit kifizettem a banknak sosem térítette meg senki. Jó lenne változtatni ezeken a dolgokon.Azért,hogy kevesebbet veszítsek becseréltettem egy másikba.Ezenkívűl nem tudtam már vele megbékülni.:(

Bízok benne,hogy jól sikerül a javítatás! Ha nem gong várom az eredményt.Szorítok értük!

2010. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia!Mindenképpen jelzek, amint lesz valami eredmény, ez csak természetes.Köszönöm a segítségedet. Remélem az új autód bevállt. Hát igen, amikor le szeretnéd záratni a szerződésedet, lezárási költséget kell fizetni. Én egy banknál dolgozom, és nálunk is elég magas a lezárás költsége. Érdemes figyelni az árfolyam alakulását lezáráskor (amennyiben deviza alpú a szerződésed), mert azon is, akár több 100 000,- Ft-ot lehet spórolni. Ha erre kerül a sor, szívesen segítek neked. :) Sajnos pont a biztosítási résszel nem voltam annyira tisztában, ezért is próbálam itt választ találni, mert a munkahelyemen is csak az ismert lehetőségeket tudták elmondani nekem. :(( Gondoltam hátha van itt valaki, akinek sikerül egy kompromisszumos megoldást talánia. Köszönöm mégegyszer!! És jelentkezek! Üdv! Beatrix!
2010. máj. 23. 12:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia!Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy megkapták a nővéremék a banktól az igazolást, hogy kifizetik az adott összeget, erre meg a szerelő lépett vissza. :( Teljse a káosz. Ha lesz további fejlemény írok.
2010. jún. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!