Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Segédmotor kötelező biztosítás...

Segédmotor kötelező biztosítás nélkül, mi a legsúlyosabb büntetés?

Figyelt kérdés

Tegnap este vettem egy segédmotort, ma vezettem, megállítottak, kérték a kötelező biztosítást, de az még nem volt kész a motorra. A rendőr feljelentett, mire számíthatok?

Ma már érvénybe is lépett a biztosítás, de csak azután miután megállítottak. Tegnap este már nem volt lehetőségem bejelenteni a motort, de telefonáltam a biztosítónak, azt mondta holnapra kész lesz. Ma mentem a motorral, de elkaptak. Feljelentettek, és azt mondták igazolnom kell a biztosítás meglétét, de csak ha tegnaptól van már, csak akkor jó. De tegnap este vettem, így ez lehetetlen.



2017. júl. 5. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, online bármikor lehet biztosítást kötni, amíg az nem történt meg, addig tilos a járművel közlekedni.

Nem fogadják el a kifogásaidat, de nem fognak kibírhatatlan büntetést kiróni.

Akkor van nagy baj, ha balesetet okozol biztosítás nélkül

2017. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezt értem, nem is szeretném magam mentesíteni, de nem szeretném hogy egy több 10.000.Ft-os csekket kiküldjenek...
2017. júl. 5. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Mivel ma kaptak el, így nem lehet azzal baj, ha a mai dátummal lép érvénybe a szerződésed.

Tegnap nem mentél vele, utánfutóval vitted haza.

2017. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen de az a baj hogy az elkapás előbb volt mint a biztosítás érvénybe lépése. :/
2017. júl. 5. 21:51
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

A biztosítási kötvényeden, ha nem tévedek, nem lesz óra és perc feltüntetve, csak a dátum, hónap-nap. Tehát a mai naptól érvényes. Szerintem van rá esély, hogy kidumálható.

Telefonon/neten megkötötted, életbe lépett aznap, de a kötvényt még nem kaptad kézhez.

2017. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Óra-perc rajta van sajnos.
2017. júl. 5. 22:28
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
AZ cumi.
2017. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ne ess pánikba. életszerű a történet, megfellebbezed a bírságot.


(utólag már mindegy, de a vásárláskor is lehet biztosítást kötni mobiltelefonról. azt megmutathatja a versenyző, ha igazoltatják)

2017. júl. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Online bármikor köthető, akár vasárnap este is!
2017. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
a rendszámot nem vehetik le mert nincs rajta. ennek örülj. és igen amikor eldöntöttük, hogy megvesszük, elkérjük a gép adatait és online megkötjük. ha meghiúsul a vásárlás akkor meg felmondjuk. ez így szabályszerű. én volt mikor azért nem vettem meg motort mert nem volt hajlandó a tulaj előre megadni a motor adatait. persze az lehet hogy lopott is volt...
2017. aug. 28. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!