Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem fizettem be az esedékes...

Nem fizettem be az esedékes kötelezőt, jött a felszólítás, viszont nem rég mentem el VÉDA alatt. Meg fognak büntetni?

Figyelt kérdés

Szóval az a szitu, most kaptam egy felszólítót a biztosítótól, azonnal megyek fizetni csak kiírom ezt a kérdést mert sehol nem kapok választ erre.


Nem kaptam csekket viszont csak most a felszólítóval együtt.


Az lehet az ok, hogy keveri a posta címet, Bercsényi utca helyett Berzsenyi utcai leveleket dobnak be néha... nem tűnt fel , nem nagyon nézem mit adok fel, mert mindegyik autóm ennél a biztosítónál van..


2017. aug. 21. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy azért nem kaptál csekket, mert régen banki átutalást választottál? Olyankor mindig úgy kell fizetned.
2017. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem utalok semmit senkinek, csak a fizu jön számlára.
2017. aug. 21. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden VÉDA alatt elhaladót megbüntetnek!

Ha van rajta sapka, ha nincs.

2017. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Én ugy tudon, ha már katad a felszólítádt, akkor büntetnek.
2017. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem büntethet meg, mert érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosításod van, fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége.


„21. § (4) Ha az esedékes biztosítási díjat nem fizetik meg, a biztosító a díj esedékességétől számított harmincadik nap elteltéig - a következményekre történő figyelmeztetés mellett - a szerződő félnek a díj esedékességétől számított hatvannapos póthatáridővel, igazolható módon a teljesítésre vonatkozó felszólítást küld. A türelmi idő eredménytelen leteltével a szerződés - amennyiben egyéb okból még nem szűnt meg - az esedékességtől számított hatvanadik napon megszűnik.”

„19. § (4) A biztosító kockázatviselése a 21. § (4) bekezdésében meghatározott türelmi időben fennáll.”


Lásd: 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról

[link]


► Tehát, ha mostanában érkezett a felszólítás, akkor legfeljebb 30 nap körüli késedelemben lehetsz. Még van kb. ugyanennyi, és csak ha addig sem fizetsz, akkor mondják fel díjnemfizetés miatt a szerződést.

Addig érvényes biztosításod van, bárki is ellenőriz. ◄


Ami a VÉDÁ-t illeti, az ismertetőkben, sajtótájékoztatókban az szerepelt, hogy az áthaladó járművek rendszáma alapján a nyilvántartásokban ellenőrzik a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás és a műszaki érvényességét is.

Azért, vannak kételyeim. A rendőrség által kiadott közlemény szerint naponta kb. 1-millió jármű kerül a látóterükbe. Hát, igencsak szélessávú és gyors hozzáférésű rendszer szükséges, mert egy nap csak 86400 másodpercből áll.


De, számodra ez még mindegy, mert bárki által ellenőrizhető, érvényes biztosításod van.

Azért ezt a fajta fizetősdit, elfelejtősdit, vagy jó helyre jön a levél-, vagy nem ügyet át kéne gondolnod. Ha díjnemfizetéssel szűnik meg a biztosításod, annak komoly következményei vannak. És ahhoz most csak annyi hiányzott, hogy ne találkozz a felszólító levéllel.

Ha nem veszed komolyabban, vagy nem váltasz biztonságosabb más fizetési módra (pl. csoportos díjbeszedés számláról), tartok attól, hogy belátható időn belül díjnemfizetés miatt megszűnt biztosításról és fedezetlenségi díjról lesz kérdésed, mert olyan levél kerül majd a kezedbe.

És arra nem lesz megnyugtató válaszlehetőség.

2017. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!