Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező bejárni Kreszre...

Xanjad kérdése:

Kötelező bejárni Kreszre oktatásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok és 07:00-től 19:00-ig dolgozom mindennap kivéve néha vasárnap nem, emelett esti sulizok is amire elengednek (heti 2), nem nagyon néznék jó szemmel ha kreszre is járnék oktatásokra..

Válaszokat előre is köszönöm..



2017. szept. 6. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha online tanfolyamot választasz, akkor nem kell bejárnod. De ha ennyire elfoglalt vagy, ne állj neki a képzésnek!
2017. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2évig ne legyen jogosítványom? Az a próbléma ahol van online képzés, messze van...
2017. szept. 6. 22:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem gondolom oda is be kell menni beíratkozni, stb... ezért van ez a kérdés ami.
2017. szept. 6. 22:34
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem kötelező, én sem jártam be mert rohadtul fárasztó volt az oktató stílusa. Felkészültem a vizsgára a tesztkönyvből és átmenem.
2017. szept. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet otthon is tanulni, de inkább azon gondolkozz el, hogy a fenébe fogsz így bejárni vezetni utána? Mert a 30 órát valahogy le kell...
2017. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tantermi oktatás esetén, kötelező részt venni az órákon.


E-learning („távoktatás”, „on-line”) képzést vállalnak úgy is, hogy nem szükséges személyesen jelentkezni sem.

Nem tudom, reklámnak minősül-e itt a GYK-n, így nem írok nevet, de első néhány találatban volt ilyen képző szerv. On-line módon akár távolról is lehet jelentkezni hozzájuk, és a sikeres elméleti vizsga utáni gyakorlati képzés nem csak a székhely településükön végezhető. Vélem, hogy több ilyen is van, de ha csak ez az egy, az is elég.


Hogyha tantermi képzésre jelentkezel, akkor csak csalással van mód arra, hogy ne vegyél részt a foglakozásokon, ugyanis az, kötelező.

Ha valaki, vagy valakik benne is lennének a csalásban, a kockázatot bizonyára nem kevés ellenszolgáltatásért vállalnák. De, én nem feltételezem, hogy van ilyen „segítő”.


1) „A mozgáskorlátozott, vagy siket tanulót a képzés elméleti tantárgyainak tantermi foglalkozásain való részvétel alól – kérésére – az iskolavezető mentesíti. A mentesített tanulók felkészítésében a képző szerv a tanulóval kötött külön megállapodás szerint működik közre.” ← 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet [továbbiakban: GKR] a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól 4. § (6)

Tehát, a képző intézet vezetőjének kéne a foglalkozások látogatása alól ilyen okok valamelyike alapján kellene mentesítést adnia.


2) „A tanfolyam tantermi oktatásán minden alkalommal jelenléti ívet kell vezetni, melyet az oktatáson résztvevőkkel minden foglalkozáson alá kell íratni. A jelenléti ívet az összes résztvevő aláírása után le kell zárni úgy, hogy arra további aláírás ne kerülhessen, majd a tanulmányi naplóhoz kell csatolni.”

„A tanfolyamon résztvevők névsorát a Bizonylati album szerinti nyomtatványon a tanfolyam első foglalkozását követő 1 munkanapon belül elektronikus úton meg kell küldeni a közlekedési hatóság részére, illetve egy példányt a tanulmányi naplóhoz kell csatolni.”

Itt, ha nem vagy jelen, akkor folyamatost hamisítást kéne végezni.


Nem tudom, hogy a 2 év, amit írtál, mire vonatkozik? De, felvetődik az a probléma, ami a # 5-ös válaszban szerepel. Hacsak, nem tudod megoldani a vezetési órákat csak vasárnapokon, esetleg szabadságod alatt. Ehhez kell olyan oktató, aki igazodik a lehetőségeidhez.

A sikeres elméleti vizsga két évig érvényes. A gyakorlati vizsgára bocsátás egyik feltétele az érvényes elméleti vizsga. Tehát, ezen az időszakon túl nem tehetsz gyakorlati vizsgát. És a vezetési órákat is dokumentálni kell. „A képző szerv a bizonylati album szerinti – a tanuló és a gyakorlati képzést végző képző szerv adataival kitöltött – vezetési kartont leadja a közlekedési hatóságnak. A közlekedési hatóság rávezeti a vizsgázó iktatószámát és abban az esetben hitelesíti, ha a vizsgázó a gyakorlati oktatáson való részvétel előfeltételeinek eleget tett.” ← GKR 8. melléklet 1.3.

2017. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos válaszokat!
2017. szept. 7. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!