Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire figyeljek ha külföldi...

Mire figyeljek ha külföldi papíros autót veszek?

Figyelt kérdés

Lenne egy német papíros autó , aminek magyar a tulaja ,és kint már a nevére íratta ! Azaz a német forgalmiba az ő neve szerepel ! Mire figyeljek ? Milyen papíroknak kell meglennie hogy honosítani tudjam ? Illetve milyen adásvételire van szükségem ? Elég a magyar ? Vagy a kétnyelvű ?

Segítségeteket előre is köszönöm !



2017. szept. 9. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt megveszed nézz utána tuti e a km nem volt e biztosítási csalás vele stb , eun belül le tudod kérdezni az előéletét .
2017. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mielott megkezded a magyarositast,tekerd vissza minimum harmadara a km orat!
2017. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kinti forgalminak, az ottani törzsköny(-féleség)nek, illetve az adásvételinek. Szerintem abból elég a magyar nyelvű, a kétnyelvűt csak azért mondják mindig, mert a németet itthon nem értenék, a magyart pedig kint, de ez a probléma most nem játszik.


De nyugtass meg, hogy nem egy gyönyörű kék BMW-ről van szó, azt én néztem ki :)

2017. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi ! Nem , nem arról :D
2017. szept. 9. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:

A BMW-t gondold meg mert ha már egy külföldön dolgozó magyar is eladja akkor lehet hogy olyan baja van kilátásban ami nagyon költséges lesz. Lehet hogy csak újat akar de mi van ha túl jó vételnek tűnik - akkor szabadulni akar tőle mert valami nagy gubanc van. Elég a magyar legalábbis neked és a magyar okmányirodának de kérdezd meg az eladt is mert ő lehet hogy kétnyelvűt akar.

Olvasd el a cikket mert leírják hogy kell utánanézni az autónak: [link]

2017. szept. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már nem dolgozik kint .
2017. szept. 10. 09:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy már nem dolgozik kint, még le kell jelentenie az eladást - erre én sem gondoltam az előző válaszomnál. Jobb, ha kétnyelvűt írtok, nem nehezebb :)


Utolsó: köszönöm az aggódást, tuti vétel lenne, de egyelőre nem állt össze az anyagi oldala, így csak elméleti a kérdés. Pedig a bejegyzett alkatrészek miatt kis túlzással a forgalmija megérne annyit. :)

2017. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Senki nem beszélt itt egy fontos papírról, a külföldi kivonást igazoló a4 méretű ZÖLD okmányról.

Enélkül is forgalomba lehet helyezni csak költségesebb (van egy nemzetközi körözéses lekérdezés 30nap +10000.-huf) aztán emiatt kötelező az eredetvizsgálat amit nem kellene ha érvényes a műszaki (+19000.- vagy több) , sok sok várakozás és sorbanállás, mert e papír hiányában nem is viheted akárhova vizsgáztatni...

2017. szept. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!