Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A bonus-malus fokozatot...

A bonus-malus fokozatot mennyi ideig lehet átíratni az új autóra?

Figyelt kérdés
Eladtam a régi kocsimat és akkor B6-ban voltam és két hónappal később vettem egy másik autót. Viszont a biztosító nem mondta, hogy át lehet vinni a bónuszt másik autóra és így 28ezret fizetek egy évre. Teljesen véletlenül tudtam meg, hogy van ilyen opció. Már egy év eltelt, átírathatom még a bónusz fokozatomat?

2017. okt. 6. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt hogy nem lehet tudni? Mindenhol le van írva, ahol biztosítóváltásról van szó. Amikor bejelented a régi biztosítónál ott az opció egyből, hogy vidd át...


Egyébként 2 évig. Vedd fel a kapcsolatot a biztosítóddal.

2017. okt. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fél évvel később jelentettem be az eladást, azonnal és visszamenőleg átírták a bónuszt, postás néni hozta a különbözetet.
2017. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mellesleg mindenki más dolgokban járatos... te pl tudod mi a vizuális extenciós koefficiens? Én tudom. Másoknak hogy nem lehet ezt tudniuk?
2017. okt. 6. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell azért ennyire megsértődni. Viszont a biztosítónak nem feladata megkérdezni a kötéskor, hogy "nem volt esetleg az elmúlt két évben eladott autója?"... Kötéskor megkérdezik, hogy milyen B-M osztályban vagy, akkor kellett volna mondani / kiválasztani a B6-ot. Ha bejelented, simán vissza fogják adni a különbözetet, ezt egyébként törvény szabályozza, a biztosító nem tehet mást.
2017. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. okt. 8. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!