Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Miért drágább a kötelező...

Miért drágább a kötelező biztosítás váltás mint az új biztosítás kötés?

Figyelt kérdés
Januárba vásároltam egy autót, kereskedőnél ahol a kereskedő kötötte meg a biztosításomat, azt ígérte hogy a legolcsóbbat köti meg. A kötelező amit megkötött az év 82 ezer forintba kerül az UNION-nál. Az tudni kell, hogy 21 éves vagyok, 4 éve van jogsim és ez az első autóm ami egy 2003-as suzuki swift. Kicsit soknak tartottam a kötelezőt, de gondoltam h első autó biztos ezért drága. utóbbi időbe pár haverom is megvette első autóját akik velem egy idősek és nem olyan rég óta van jogsijuk, de nekik a kötelező 40-45 ezer forint körül van, még annak is akinek 1 hete van jogsija. Ezért megnéztem neten hogy mi lenne ha most kötném az autóra a biztosítást mintha most vettem volna. kiderült hogy más biztosítóknál tényleg jóval olcsóbb mondjuk az Alianznal 36 ezer forint.. De ha meg úgy nézem a kalkulációt hogy a meglévő biztosításomat szeretném váltani akkor mondjuk az Alianznál nem 36 ezer hanem 57 ezer forint az éves kötelező.Persze lényegesen olcsobb a mostani biztosításomnál, de ha a kereskedő akkor ténylegesen a legolcsóbb biztosítást köti akkor nem lenne ilyen drága...na mindegy is. Ebből azt szeretném kérdezni tőletek hogy ez miért van hogy 20 ezerrel drágább a kötelező ha biztosítót akarok váltani, mint amikor egy új biztosítást szeretnék kötni? Vagy azt megtehetem hogy felmondom a mostani biztosításom és úgy kötök egy új biztosítást hogy ne legyen 20 ezerrel drágább a váltás, vagy ez csak auto vásárlásnál lehetséges?

2017. okt. 15. 21:05
 1/3 A kérdező kommentje:
És még az lenne a kérdésem, hogy mikor lehet kötelezőt váltani? 2017. január óta van biztosításom.
2017. okt. 15. 21:07
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

A biztosítási évforduló (az előző biztosításkötés napja) előtt 30-60 nappal tudod felmondani a meglévő biztosításodat (az évforduló előtti napi utolsó nappal). Az évforduló előtt 1-30 nappal tudod megkötni az új biztosítást.

A kereskedő "rossz" alkusz, és jó nagy jutalékkal dolgozik. Ettől lesz 82000 a biztosításod. Biztosításnál sokminden számít (legkevésbé az, hogy mióta van jogsid), pl lakhely, életkor, kedvezmények.

Szerintem nem kéne másnak lennie az új és a váltás díjának (régebben ráadásul a váltásnál volt olcsóbb). Akkor lehet drágább, ha bele kellett kalkulálni a számításnak fedezetlenségi díjat, ha úgy adtad meg az adataidat, hogy az lehetséges, hogy van.

2017. okt. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 a.erika ***** válasza:
Szia. A kötelező biztosítás 1 évre szól. Felmondani akkor lehet, ha a felmondó nyiltakozat a biztosítási évforduló előtt 30 nappal BEÉRKEZIK a biztosítóhoz. A váltás nem drágább! Valamit elírhattál, elnézhettél! Évfordulóval mondd fel és köss másikat! :-)
2017. okt. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!