Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szalonautóra kötelező CASCO-t...

Szalonautóra kötelező CASCO-t kötni?

Figyelt kérdés
Autó vásárlás előtt állok, és nem tudok dönteni hogy használt autó vagy szalon autó legyen. A CASCO díját nem tudnám megengedni magamnak, de az autóra szánt összegbe beleférne egy szalonautó is.

2017. szept. 25. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem kötelező. Ha részletre vásárolsz, akkor elő szokták írni a CASCO-t esetleg.

Értelmezni ugyan nehezen tudom, hogy a havi CASCO díj nem fér bele, de egy új autót meg tudsz venni, de mindegy.

2017. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Finanszirozott autónál kötelező, egyéb esetben nem. Haviszont azt nézzük, hogy a mai új autókra egy karosszériaelem, egy szélvédő, vagy egyéb dolog mekkora összegekbe kerül, akkor saját érdeked lenne a casco. Kiszalad az őz, felverődik a kavics, lelép a tesco parkolóban beléd tolató "becsületes" közlekedési partner, stb...
2017. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Kifizeted egyben a szalonban a szalonautót és nem kell.
2017. szept. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én fél éve vettem új kocsit részben önerőből, részben hitelből. Mivel 3 millió alatti volt a hitel, ezért nem kellett volna kötelezően casco-t kötni, de kötöttem, csupán a biztonság miatt.


Amúgy érdekes a helyzet, nem tudod a casco díját megengedni magadnak, de új autót meg vennél? Azt meg hogyan?

2017. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Casconál azért csak számolgassanak a hívei: kifizeted az éves díjat, majd az önrészt. Ráadásul ugye főleg a saját hibás kár miatt kötöd, tehát ha nagyon nem bízol magadban, akkor lehet érdekes. Azért, mert az autó új, nem biztos, hogy nincs hozzá minden kaszni elem a bontókban!!!
2017. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Általában tíz százalék szokott lenni az önrész, vagy fix 50-100 ezer forint. Az én szerződésem esetén pl üvegkárra nincs is önrész.

Tegyük fel, fogtál egy őzet (bízhatsz te saját magadban amennyire akarsz, ha a féktávolságon belül csak annyit vettél észre, hogy kivillan valami az út széli bozót közül, a következő pillanatban pedig nézed a kocsi felgyűrődött orrát a pókhálós szélvédő mögül). Egy első lökhárító, egy motorháztető, egy szélvédő, ha úgy találod el, akkor valamelyik sárvédő is, rosszabb esetben ezek mellett egy hűtő, még ezek mellé néhány kidurrant légzsák... Ki lehet számolni alsó hangon hogy mire lenne elég a megspórolt biztosítási díj... De biztosan az a hülye, aki cascot köt.

2017. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os, azt tudod, hogy ilyenkor fizet az erdészet a felelősségbiztosításuk alapján? Természetesben egyébként ebben igazad is lehet. Mondjuk szerintem egy évben elenyésző az ilyen vadkárok száma, Én pedig nem azt mondtam, hogy ne kössön, csak hogy számoljon.
2017. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Kötelezőnek nem kötelező, általában csak ha hitel van rá, azonban saját érdekből érdemes kötni, mert mi történik pl. ellopják az új autót vagy elkapsz vele egy őzet v. szarvast? Sajnos a vadásztárság biztosítója a legritkább esetben fizet, ha kint van a vadveszély tábla, az pedig szinte mindenhol kinn van.
2017. szept. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bár a felsoroltak közül talán csak a kavicsfelverődés az egyetlen, amit nem lehet másként megtéríttetni, egy új autóra tényleg érdemes cascot kötni. Kérdező, inkább keress egy olyan verziót, ami belefér a havi költségvetésbe, de ad védelmet. Lehet már külön lopásra, illetve egyebekre, pl. üvegkár is cascot kötni, vagy nézd meg a Smart cascot, abban pl. az 'álló autó biztosítás' kifejezetten olcsó is lehet.
2017. szept. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

7-es, nem fizet!

Kolléga a céges kocsival ütött el egy szarvast (nem élte túl az állat). Mivel ismerőse a vadásztársaság, még jegyzőkönyvet is állítottak ki neki az esetről, mert aznap délelőtt kötöttük a cascot, így nem akartak fizetni, hisz nem volt szemlézve a kocsi még...

4 éves a kocsi, fél millió volt a javíttatás, pedig ránézésre nem tűnt nagynak a kár...

És bizony a cég fizette az önrészt a casco a többit. Nem fizetett semmit sem az erdészet, sem a felelősségbiztosításuk...


Kérdező: ha KP-ra veszel kosit, nem kötelező a casco. Ha finanszírozással, akkor ki szokták kötni.

Bár ha van pár millió kp-d szalonautóra, akkor miért nincs cascora???

2017. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!