Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Baleseti sérülés javíttatás...

Baleseti sérülés javíttatás márkaszervizben?

Figyelt kérdés

Van egy nem túl öreg autóm (magyarországi, de második tulaj vagyok) A hétvégén volt egy kisebb balesetem, rendőr nem volt. Betétlapot töltöttünk, másik sofőr elismerte, hogy ő a hibás. Biztosítója felé már jeleztem, de még nem kerestek. Legjobb tudomásom szerint kétféleképpen rendezik a kárt. Megnézi a kárszakértő, ajánl egy összeget, ha elfogadom kifizetik. Ha nem akkor számlát kell vinni a javításról, és az alapján fizetnek.

A kérdés az lenne, hogy ha a betétlappal beviszem a kocsit a márkaszervizbe (inkább cseréltetném gyári újra a karasszériaelemeket, mint egyengetés, festés stb stb) akkor mi lesz pontosan a menete a dolognak? Nekem kell kifizetni a javítást a szerviznek és utólag a számla ellenében fizet a biztosító nekem, vagy a szerviz eleve a biztosítónak nyújtja be a számlát? Kell nekem plusz költségekkel számolni márkaszerviz esetén?


Mivel nem új autó, és avulással is számolnak, ezért kérdéses lenne melyik megoldással jövök ki jobban. Nekem akarnék nyerészkedni, minél kevesebb pluszt akarnék kiadni a biztosító fizette rész felett.



2017. okt. 24. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy avulás felmerülne, mert ha jól értem nem CASCO-ra, hanem a vétkes kötelezőjére történne a javíttatás. Maximum akkor avultatnának, ha egy megajánlott összegről lenne szó, ahogy írtad is. Én mindenképpen márkaszervizbe vinném, cseréljenek ki mindent és vesződjenek ők a biztosítóval. Ha csak a baleset következtében sérült elemeket javítják, akkor semmit nem kell pluszban fizetned és megelőlegezni sem kell semmit, a szerviznek illik minden ügyintézést is átvállalnia.
2017. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm,

holnap kiderül mit ajánl a biztosító. Ha nem elég jó akkor megy a márkaszervízbe

2017. okt. 25. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Figyelj oda a kárfelmérésnél, mert az ilyen "nem túl régi" autónál a felszín alatt vannak a drága dolgok. Így lett nemrég egy apró koccanásból, ami még a lámpákat sem érintette egy bő egymilliós javítás a családban.
2017. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!