Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Cserbenhagyásos ütközéskor...

Cserbenhagyásos ütközéskor (személyi sérülés nélkül) a sértettnek járni kell bíroságra?

Figyelt kérdés

Tegnap cserbenhagyásos ütközés történt. A tettes elhajtott a helyszínről, de a rendszámot sikerült felírni, és a rendőrök tudták is azonosítani. (A személynek több folyamatban lévő ügye is van, és a jogosítványát is bevonták...)


Kihívtam a rendőrököt, ők megállapították, hogy ő volt a hibás. Kell számítanom arra, hogy tárgyalásokra kell járnom, vagy ilyen ügyekben ilyesmi nem fordul elő?

(Egyébként azonosítottam őt egy kép alapján, amit a rendőr mutatott.)


Továbbá, aki jártas benne: ebben az esetben számíthatok valami kártérsítésre? (Attól tartok az illetőnek nem volt kötelező biztosítása sem...)

De ha van is biztosítása, akkor meg kell várnom az ügy lezárását? Ami feltételezem nem egy két hét lesz...


Előre is köszönöm!



2017. jan. 18. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell bíróságra járnod, és úgy tudom, a biztosító ilyen esetekben is fizet.
2017. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Ebben a történetben a biztosítás sokadrangú kérdés..

ez önmagában is bűncselekmény, ráadásul a cserbenhagyó visszaeső...te bizony tanúként részt kell hogy vegyél a tárgyalásokon.

Arra ügyelj, hogy legyen az esetről rendőrségi jkv másolatod, mert kell a későbbiekben.

A bizosítás más tészta, főleg, ha a te járművedben kár keletkezett, ami nem kis pénz...minden egyes forintot követelni kell.(nem kérni, követelni)


Ez az ügy kompletten akár egy év is lehet első fokon...

2017. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt biztosítása, akkor nem gond. Benyújtod az igényt. Neked a káresemény napján jár a kártérítés.


Ha nem volt biztosítása, akkor mabisz fizet. Gond ekkor sincs.

2017. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, reméljük a legjobbakat. :)
2017. jan. 19. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!