Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gépjármű Adásvétel után...

Gépjármű Adásvétel után elállás a vételtől? Lehetséges ez így?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. Az alábbi dologban kérném a segítséget.


Kb 1 hónapja adtam el egy papírok nélküli veterán motorkerékpárt adásvételivel amit nem dátumoztunk ki.Ebben hibás vagyok tudom.Megbeszéltük hogy utánanézek hogy papirozható -e.A vevő megtekintette,átnézte,hosszas alkudozás közepette.

A mai nap felhívott a vevő hogy őneki mégsem ér annyit a motor amennyiért megvette, ha nincsenek meg a papirjai visszahozná.


Kérdezem hogy ilyenkor mi a teendő.Adat hiányában az adásvételi érvényes?



#szerződés #gépjármű eladás #elállás a vételtől
2017. nov. 10. 22:51
1 2
 1/11 gelazso ***** válasza:
54%
miért nem dátumoztatok? te miért néznél valami után a kifizetést követöen? vitte, az övé,nincs visszaút. ez nem bolti vásár volt. ott más a vevö jogköre, de nálatok ez nem érvényes
2017. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha a szerződésben leírtátok, hogy az adás-vétel feltétele, hogy le tudod papírozni, akkor jogosan áll el. Egyébként nem.
2017. nov. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 SándorÚr ***** válasza:
54%
Szerintem dátum nélkül nem érvényes az egész. Mond meg az embernek, hogy jó hozza vissza, de 20% fájdalomdíjat leveszel, vagy mehet pereskedni
2017. nov. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Papírok nélkül nem lehet gépjárművet eladni, az úgy csak vas, és az is marad.

Nincs jelentősége, hogy van-e dátum az adásvételin, az okmány irodáig nem jut el a vevő., hiányoznak fontos dokumentumok, amelyeket utólagosan nem lehet a semmiből igényelni


Az már más kérdés, és abba nem akarok bele folyni, hogy mennyire tisztességes dolog úgy motort, autót gépjárműként adni-venni, hogy utólag nyomozzátok a forgalomba helyezés lehetőségét, és az adásvétel után derül ki, hogy nem forgalomba helyezhető.

A vevő ostoba volt, az eladó szándékosan, vagy nem szándékosan becsapta, motort akart venni, de ócskavasat kapott helyette.

Lehet az egész történet csak vihar a biliben, de voltak már az ehhez hasonló esetekből csúnya ügyek.

2017. nov. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Átverni nem akartam hiszen más ilyen motort is adtam el papírok nélkül.Nekem az a gyanúm hogy ő is külföldön akarta értékesíteni mint ahogy sok más érdeklődő említette ezt csak nemjött össze.Az adásvételiben a papírokra nemtértünk ki.Igazából egy másik hasonló motor miatt jött amikor meglátta ezt annyira kellett neki hogy kb 1 órát alkudozott velem és érdekes akkor nem érdekelte hogy van -e papírja.
2017. nov. 11. 07:17
 6/11 A kérdező kommentje:

Mivel ez egy veterán motor bármire használhatják amit én nem kérdezgetek.Kiállításra,gyűjteménybe,alkatrésznek,stb.

Ráadásul úgy vitte el hogy látta hogy nem működik,nemvolt szikra stb. Kérdezem én akkor miért vitte el???nem volt kötelező..

2017. nov. 11. 07:21
 7/11 anonim ***** válasza:

1, Milyen adásvételi az amin nincs dátum?

2, A neten 3 mp alatt találsz szabályos gépjármű adásvételit pdf, xls formátumban. Kitöltitek beírjátok, a megjegyzés rovatba, hogy "papírok nélkül, megtekintett állapotban" és akkor most nincs ez az egész.

2017. nov. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Papírok nélkül az csak egy darab vas, meg némi műanyag/gumi/stb. Akár szerződés nélkül is eladhatod szerintem, ő pedig kifizeti és ezzel minden kész. Nem hiszem, hogy lenne bármilyen jogalapja az elállásra, kb. mintha egy kenyérpirítót adtál volna el.
2017. nov. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerződést kötni írásban, szóban és ráutaló magatartással lehet.

A szabványos adásvételi csak az okmányirodai átiráshoz szükséges, mivel ennek a roncsnak már semmi papírja nem volt ezért ez itt ez nem játszott.

Én nem adnám vissza a lóvét. Ez az adásvétel akkor is érvényes lenne ha csak egymás tenyerébe csaptatok volna.

2017. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Hát most énis hülyének érzem magam,de megtekintette,megvette,kész.Ha valakinek nemkell valami akkor nem alkudozik érte 1 órán keresztül és nem veszi meg. Milyen lenne már ha pl. a boltba megveszek valamit aztán visszaviszem 1 hónap után hogy bocs nemkell.
2017. nov. 11. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!