Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi történik ha azt írják a...

Mi történik ha azt írják a betétlapra hogy nem működök együtt?

Figyelt kérdés
Múlt héten volt egy kisebb autós balesetem. Klasszikus ráfutásos történet. Az előttem lévő autó nem sérült, az enyém sem csak az amelyik hátulról jött belém. A betétlapot nem írtam (még) alá mert időközbe lejárt a műszakim és én úgy vagyok vele hogy ha a mögöttem lévő autó tulajdonosa szeretne valamit akkor keressen fel otthon. Ő viszont azt várja hogy menjek el hozzá. Azt mondta ha így nem fog működni akkor azt írja a betétlapra hogy "nem működik együtt" Ebből lehet valamilyen herce-hurca, probléma stb?

2017. dec. 4. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
már most is van. betétlapot meg nem utólag töltögetünk, hanem a helyszínen...
2017. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vétlen autós vagy, de nem fogadtad el a betétlapot?

2. ha neked nem kell a betétlap, akkor mit erőlködik ezzel az együttműködéssel, ez nem büntetőügy, hogy jó magaviselet esetén enyhítik a büntetését?

2017. dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a történetben mindenki büszke lehet magára, különböző okokból.

Balesetnél, vagy a helyszínen megesznek a felek, és kitölti a károkozó a betétlapot, vagy rendőrt hívnak, akkor hatóságilag lesz megállapítva ki a felelős, és miben.

Minek írna betétlapot az, aki nem is okozott kárt?

2017. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mi történik ha azt írják a betétlapra hogy nem működök együtt?"


Ilyenkor szokták kihívni a rendőrséget. Na de utólag már szívás...

2017. dec. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A betétlap a Cascohoz kell annak aki hátulról belém jött. Én szívesen alá írnám, próbáltam is alkalmazkodni a másik félhez de meghiúsult a találkozó. Most villamosozgassak órákat azért hogy neki jó legyen? A helyszínen azt mondták rám nincs szükség ők majd egymás közt lerendezik az esetet, mivel az elülső autó sofőrje elismerte a felelősségét(mert semmi nem indokolta hogy satufékkel megállt a lámpa közepén) Persze tisztában vagyok vele hogy ilyenkor mindig az a hibás aki hátulról ütközik az előtte lévőbe, viszont mivel annak a kocsijában nem keletkezett kár akibe én ütköztem sem az enyémben ezért én úgy voltam vele hogy részemről a történet itt véget is ért. Később hívott fel a 3. autó tulajdonosa hogy még is születnie kéne egy betétlapnak a mi kettőnk esetéről is a casco apropóján.
2017. dec. 4. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!